Malatya

Yetkililerden 10 Kasım Mesajları

SAYIN VALİMİZ AYDIN BARUŞ’UN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJLARI  10 Kasım 1938 günü ebedi âleme irtihal eden Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 82 nci vefat yıldönümünde..

Yetkililerden 10 Kasım Mesajları

SAYIN VALİMİZ AYDIN BARUŞ’UN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJLARI

 10 Kasım 1938 günü ebedi âleme irtihal eden Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 82 nci vefat yıldönümünde milletçe bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd etmekteyiz.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 20’nci yüzyılın başlarında Milletimizin karşı karşıya kaldığı zor günlerde, Trablusgarp’ta, Çanakkale Savaşları’nda, Kafkas Cephesinde, Suriye-Filistin Cephesinde gösterdiği eşsiz dirayet ve mücadele azmi ile milletimizin umudunu ayakta tutmuştur. Anadolu’nun dünyanın egemen sömürgeci güçleri tarafından dört bir tarafından işgale kalkışıldığı karanlık günlerde, 19 Mayıs 1919’da çıktığı Samsun’dan sonra gittiği Amasya’da yayınladığı bildiride “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” ifadesiyle kurtuluşun esasının milletin iradesi olduğunu vurgulamıştır.O “Egemenlik Kayıtsız ve Şartsız Milletindir” derken, en büyük eseri olan Cumhuriyeti Türk Gençliğine emanet ederken Necip Türk Milletinin azmine, cesaretine, inancına ve kararlılığına olan sonsuz güvenini ifade etmiştir.

Kurtuluş Savaşımız sırasında gösterdiği üstün askeri önderlik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki siyasi liderlik vasfıyla dünya tarihine damga vuran ender şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin kalbinde ve hafızasında ebediyen müstesna bir yer edinmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bin bir mihnet içerisinde kazandığı zaferler neticesinde kurduğu ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini ilelebet bağımsız olarak yaşatmak ve yüceltmek için azimle yılmadan mücadele etmek, Atatürk’e ve aziz vatan uğrunda canlarını seve seve feda eden şehitlerimize karşı vazgeçilmez borcumuzdur.O büyük liderin fikir ve eserlerinden aldığımız ilham, ülkemizi muasır medeniyetler düzeyine ulaştırma hedefi uğrundaki mücadelemizde bizlere daimi rehber olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, O’na, Kahraman Silah Arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize ve ebediyete göç eden Şanlı Gazilerimize Cenab-ı Hak’tan (c.c.) sonsuz rahmet diliyorum.Ruhları şad olsun.Aydın BARUŞ Malatya Valisi

 

 

BAŞKAN GÜRKAN’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaptığı bir konuşmada – İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur.- diyerek, tarih sahnesinde var olma yolunda şahsi değil milleti adına hareket ettiğini belirtmektedir.

Evet, Türk milletine çağdaş ve bağımsız bir Türkiye bırakan Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyoruz. Yine, Mustafa Kemal Atatürk bir konuşmasında da “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.” derken verilen Kurtuluş Mücadelesine atıfta bulunarak, adeta bu günlere de bir mesaj vermektedir. Milli Mücadele günlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birlik ve beraberlik içerisinde bu toprakları vatan yapan milletimiz, bugün de Atatürk’ün bize bırakmış olduğu çağdaş ve bağımsız Türkiye’mizin bölgesinin gelişmiş ülkeler arasında yerini alması için aralıksız çalışmaya devam etmektedir.

Bizler de Atatürk’ün miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini, hedefi olan muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN GÜDER’DEN 10 KASIM MESAJI
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Cumhuriyetinin
kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümü
dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Atatürk’ün bize miras bıraktığı
Türkiye Cumhuriyeti’ni, hedefi olan muasır medeniyetler seviyesine
çıkarmak adına daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeye devam
edeceğiz.” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ulu Önder Mustafa Kemal
Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj
yayınladı. Başkan Güder, yayımladığı mesajında Gazi Mustafa Kemal
Atatürk’ün devlet adamı vasfıyla ve muzaffer komutan yapısıyla Türk
tarihine damga vurmuş bir değer olduğunu dile getirerek, şunları
söyledi: “Cumhuriyetin kurucusu, istiklal mücadelesinin önderi Gazi
Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. senei devriyesinde
rahmetle yâd ediyorum. 10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü
olduğu kadar, aynı zamanda onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki
kararlılığı gösterme günüdür. 10 Kasım; bir milletin topyekûn istiklal
mücadelesi verdiği bir dönemde azmi, cesareti ve ferasetiyle
liderliğini yapan, düşmanların yurdumuzdan temizlenmesinde öncü olan
Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın, bir kez daha anlamanın günüdür.
Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve
kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından 10 Kasımların önemi
büyüktür. Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine
şekillendiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün milletin takdirini
kazanmış büyük bir asker ve devlet adamıdır. Bir ülkenin onurunu,
haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir
Cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe kaydettiren Atatürk,
bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici
olmuştur. Millet olarak bize düşen görev, büyük bedeller ödenerek
kurulan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşamak ve yaşatmak; Ülkemizi
Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine
ulaştırmak için, birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle
çalışmaktır. Eserleri ve öğütleri Türk milleti yaşadığı sürece var
olacaktır. Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa
Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm
kahramanlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa
dökmüş şehitlerimizi, terörle mücadelede şehit düşmüş güvenlik
güçlerimizi ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi bir kez daha saygı,
rahmet ve dualarla anıyorum.” Dedi.

MTB BAŞKANI ÖZCAN’DAN ’10 KASIM’ MESAJI

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özcan mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlandığı günün yıl dönümünde, özlem, saygı ve rahmetle andıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bağımsızlık savaşımızın ardından en büyük mücadelemiz, uygarlık ve ekonomik gelişim üzerinedir. Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için yorulmaksızın gayret etmek, çalışmak ve üretmekle sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz. Atatürk’ün bize bıraktığı Cumhuriyeti, ilke ve hedefleri doğrultusunda güçlü kılmak ve Türkiye’yi daha ileri seviyelere ulaştırmak için çabamız devam edecektir. İş dünyası olarak, Atatürk’ün ülkesinin girişimcisine olan güvenini asla boşa çıkarmayacağız, daha fazla istihdam ve yatırım için çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

MHP MALATYA İL BAŞKANI MESUT SAMANLI’NIN  10 KASIM MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin 82’nci yıldönümünde, rahmet ve minnetle anıyoruz.

“Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini” tüm dünyaya ispat ederek mazlum milletlerin istiklal mücadelelerine örnek olan Atatürk’ü yüzyılın dehası yapan özelliklerinin başında, “Kuvvetli öngörüsü” gelmektedir.

Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış ve bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır.

Her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen, zulme, baskıya, dayatmaya, esarete karşı boyun eğmeyen bir politika izlemiş ve tüm dünyanın Türkiye’ye saygıyla ve gıptayla bakmasına neden olmuştur.

Atatürk’ün istiklal mücadelesini verdiği zorlu dönemde yaşananlar, Türkiye’yi her taraftan kuşatan düşmanlarıyla, ihanetleriyle, isyanlarıyla ve bunlara karşı verilen mücadelelerle, her Türk vatandaşının çok iyi öğrenmesi ve ibret alması gereken bir dönemdir.

Çünkü Büyük Atatürk’ün de öngördüğü gibi, Türk Milleti’nin;

“Şahsi menfaatlerini düşmanların siyasi emelleriyle birleştirebilecek gafillerin ihanetleriyle” her zaman karşılaşması mümkündür.

Atatürk; bir yandan asil Türk Milleti’nin kendine olan güvenini ve var olma kararlılığını güçlendirirken; diğer yandan da milletin içine nifak sokan bu gafillerle mücadeleye öncelik vermiştir.

O nedenle; “Türk Milleti’nin Gurur duyduğu, feyiz aldığı değerleri yıpratarak güven duygusunu yok etmek isteyenlerin” öncelikli hedeflerinden biri de Atatürk olmuştur.

 

Atatürk; Türk Milleti’nin tarihi ve milli ortak değeridir.

Türk Milleti; tarihin her evresinde; kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında; “İhanetlere, isyanlara ve her türlü kirli tezgâha rağmen” kenetlenmeyi ve birlik içerisinde her türlü tehdidi büyük bir kararlılıkla bertaraf etmeyi başarmış bir millettir.

Türk Milleti, işte bu nedenle, büyük bir millet olarak tarihteki yerini almıştır.

Bundan sonra da asil Türk Millet’i; hiçbir güce boyun eğmeyecek ve vatan evlatlarının özündeki cevheri ortaya çıkartarak, şer odaklarının heveslerini kursaklarında bırakacaktır.

“Hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyen, en zor anlarda olamaz denilenleri olur hale getiren” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükran duygularıyla anıyorum.

Ruhları Şad, Mekânı Cennet olsun!

MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU 10 KASIM MESAJI
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ebediyete intikalinin 82. dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu ve ilk Cumhurbaşkanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünün içinde bulunmaktayız.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK büyük bir komutan, üstün meziyetleri olan bir devlet ve siyaset adamı olarak Türk milletinin kalbinde taht kurmuştur. O, milletine samimiyetle inanmış bir yürek, vatanına sevdalı fazilet timsali bir şahsiyettir.
ATATÜRK istiklal ve istikbal demektir. Onda; karamsarlığa tamah etmek, karanlığa teslim olmak, yılgınlık ve yenilgiyi kabullenmek hiç görülmemiş, hiç rastlanmamıştır. Aziz Atatürk umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur.
Önce vatan kurtarıp sonra devlet kuran milliyetçi bir mimar, milli bir mihverdir.
Bu nedenle Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’dir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizzat belirttiği: “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir.” Sözü gelecek yüzyıllara bir işarettir.
Necip Türk Milleti ATA’sının fikrlerine sadakatle bağlıdır. Onun fikirlerinin aydınlattığı yolda hedefine ilerlemekte karalıdır.
Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve O’nun eserleri ile öğütleri Türk milleti yaşadığı sürece var olacaktır.
Bu duygularla ebediyete intikalinin 82. seneyi devriyesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, manevi hatırasını saygıyla yad ediyor,şükran ve minnetle anıyorum.
Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun.”

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Ataturk’un vefatinin 82. nci yilinda rahmet ve minnetle aniyorum. Ali EVREN Malatya Esn.Kef.Koop.Baskan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL