Malatya

“Yeşilyurt’umuzun Dört Bir Tarafı Rengarenk”

YEŞİLYURT’TAKİ PARKLAR VE KAVŞAKLAR, DİKİLEN ÇİÇEKLERLE RENGARENK OLDU Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki park ve bahçelerde mevsimlik çiçekli bitkileri toprakla buluştururken, peyzaj düzenlemeleri ve ekilen rengarenk..

“Yeşilyurt’umuzun Dört Bir Tarafı Rengarenk”

YEŞİLYURT’TAKİ PARKLAR VE KAVŞAKLAR, DİKİLEN ÇİÇEKLERLE RENGARENK OLDU

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki park ve bahçelerde mevsimlik çiçekli bitkileri toprakla buluştururken, peyzaj düzenlemeleri ve ekilen rengarenk çiçekler cadde ve sokaklara yeni güzellikler katıyor.

GÖRSEL ZENGİNLİĞE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Yeşilyurt’ta ki kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha iyi bir noktaya taşımak adına yeşillendirme hizmetlerine ayrı bir önem veren Yeşilyurt Belediyesi, bir yandan yeni park alanlarını hizmete sunarken diğer taraftan görsel güzelliğe yönelik çalışmalara da ağırlık veriyor.

PEYZAJ DÜZENLEME VE ÇİÇEK EKİMLERİ YEŞİLYURT’A FARKLI BİR HAVA GETİRDİ

Vatandaşların gün içerisinde dinlendiği, çocukların da eğlenceli vakit geçirdiği park ve bahçeler, yeni peyzaj düzenlemeleri ve çiçek ekimleriyle ilçeye farklı bir renk katıyor.

BİR YANDAN ÇİÇEK EKİMLERİ DİĞER TARAFTAN DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALARI

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ağaç ve çim alanlarında dip açımı, gübreleme ve deforme olan ağaçların yenilenmesi ile parkların temizliğini gerçekleştirerek hem ağaçları ve bitkileri koruma altına alıyor hem de yapılan budama çalışmaları ile ağaçların sağlıklı kalmasını sağlıyor.

YEŞİL ALANLAR, GÖZ ZEVKİNE HİTAP EDECEK ŞEKİLDE RENKLENDİRİLDİ

Yıl boyunca periyotlar halinde bakım ve yenileme çalışması yapılan yeşil alanlar, vatandaşların göz zevklerine hitap edecek şekilde daha da renklendirildi. Parklara ve kavşaklara dikilen çeşitli renklerdeki mevsimlik çiçekler de ilçeye ayrı bir güzellik katıyor. Dikilen çiçeklerin, devamlığını sağlamak adına da bakımları ekipler tarafından düzenli olarak yapılıyor.

“RENKLİ ÇİÇEKLER HUZUR VE FERAHLIK VERİYOR”

Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak adına Yeşilyurt’ta doğaya ve çevreye duyarlı hizmetleri sürdürdüklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla ilçeye estetik bir kimlik kazandırdıklarını belirtti.

İnsan psikolojisi üzerinde olumlu etkiler bıraktığı için şehir kimliği ve peyzajında renkli çiçeklerin kullanılmasını tercih ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çiçekler kullanılarak yapılan peyzaj düzenlemelerinin halka huzur ve rahatlık verdiğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL