Özel Haber

Yeşilyurt’ta Rekabet Yüksek 

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Malatya’da belediye başkan aday adayları arasında en yoğun rekabet Yeşilyurt ilçesinde yaşanıyor.  Malatya tarihinin en önemli yerel seçim sürecine adım adım..

Yeşilyurt’ta Rekabet Yüksek 

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Malatya’da belediye başkan aday adayları arasında en yoğun rekabet Yeşilyurt ilçesinde yaşanıyor. 

Malatya tarihinin en önemli yerel seçim sürecine adım adım ilerliyor. 6 Şubat depremlerinin en fazla yıkıma uğrattığı şehirlerin başında gelen ilimizde özellikle Yeşilyurt ilçesinde belediye başkanı olma hayali kuran isimler arasında kıyasıya rekabet yaşanıyor. Rekabetin en yoğun şekilde yaşandığı AK Parti’de ise şu ana kadar kulislere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Latif Okyay, Büyükşehir Belediye Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili 2,OSB Müdürü Vahap Erdem,Malatya Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, İş Adamı Kahraman Kavuk, İş Adamı Kenan Aydoğan , MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve mevcut Başkan Mehmet Çınar’ın adı ön plana çıkıyor. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Selim Pilten Yeşilyurt’ta Belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı,

Depremde büyük hasar alan, daha bir yılı bile dolmayan milyonluk evlerin yıkıldığı Yeşilyurt’ta seçimlerin kıran kırana geçmesi bekleniyor. Özellikle Ak Parti’nin depremden sonra vatandaşlar da oluşan tepkileri de göz ardı etmeyerek en doğru adayla seçmenin karşısına çıkmak istediği yüksek sesle dillendiriliyor.  

Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın koltuğunu sağlam gören bazı isimlerin de bu nedenle belediye başkan adaylığı için Yeşilyurt’a yönelecekleri bu da rekabeti daha da artıracağı anlamına geliyor. REMZİ HAYTA- ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL