Malatya

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısında gündemdeki komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı. Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Başkanvekili Burhan Kılıç Başkanlığında gerçekleşen toplantı saygı duruşu..

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısında gündemdeki komisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Başkanvekili Burhan Kılıç Başkanlığında gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış ve yoklamanın ardından Ağustos Ayı Toplantısının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının açılışında 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik eden Başkanvekili Burhan Kılıç, koronavirüs testi pozitif çıkan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar başta olmak üzere tüm hastalara geçmiş olsun dileklerini paylaşıp, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır dileklerini iletti.

Eylül Ayı Toplantısında alınacak kararların hâyırlı olmasını temenni eden Başkanvekili Burhan Kılıç, “30 Ağustos 1922’de Türk milletinin azmi, inancı ve kararlılığıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kurtuluş savaşımızın en büyük zaferinin kazanıldığı, 98’nci yılını büyük bir onur ve gururla kutladığımız Zafer Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Ayrıca Cumhur ittifakı seçmeninin takdirleri ile seçildiği günden bu yana hizmet aşkı ile çalışan ve bu talihsiz hastalığın yoğun olduğu dönemde de Yeşilyurt’a hizmet için gecesini gündüzüne katan, ancak almış olduğu tedbirlere rağmen geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan, değerli belediye başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. Aynı zamanda Malatya’nın Abisi Meclis Başkanvekilimiz Sayın Naci Şavata’ya ve meclis üyelerimize de rabbimden acil şifalar diliyorum.” diye konuştu.

Bursa Yıldırım Belediye ile Yeşilyurt Belediyesinin ‘Kardeş Şehir’ olmasına yönelik gündem maddesini onaylayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Yeşilyurt’ta 12 Ekim 2004 yılından önce yapılmış olup yapı ruhsatı olmayan binaların elektrik, su, telefon ve doğalgaz aboneliklerinin yapılması amacıyla ticari alanlardan 5.000 TL., konut alanlarından 2.000 TL. ve diğer alanlardan 3.000 TL. hizmet bedeli alınmasına yönelik teklif kabul edilirken, 12 Ekim 2004 yılından önce yapılmış binaların tespiti içinde Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde teknik personel ekibinin kurulmasını onayladı.

Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde vatandaşların hizmetine sunulan 29 parkın isim değişikliğine yönelik Kent Kültürü ve Estetiği Komisyonunun teklifini onaylayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, gündemdeki dokuz maddenin ertelenmesine, 10 maddenin de İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verdikten sonra Eylül ayı çalışmalarını tamamladı.

EKİM AYI TOPLANTISI ALTI EKİM’DE

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısını 6 Ekim Salı günü saat 14:00’de Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirecek.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Eylül Ayı Toplantısını Yaptı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL