Özel Haber

Yeni Moda Kiracıyı Çıkar Fahiş Fiyattan Ev Kirala

Binlerce ailenin evsiz kalmasını fırsat bilen bazı ev sahipleri mevcut kiracılarını çeşitli bahanelerle çıkartıp fahiş fiyattan evlerini yeniden kiralamaya çalışıyor. Depremlerin ardından ilk etapta şehri terk eden Malatyalılar özellikle okulların..

Yeni Moda Kiracıyı Çıkar Fahiş Fiyattan Ev Kirala

Binlerce ailenin evsiz kalmasını fırsat bilen bazı ev sahipleri mevcut kiracılarını çeşitli bahanelerle çıkartıp fahiş fiyattan evlerini yeniden kiralamaya çalışıyor.
Depremlerin ardından ilk etapta şehri terk eden Malatyalılar özellikle okulların kapanması ve üniversite sınavlarının sona ermesi ile birlikte memleketlerine geri dönmeye başladılar. Artan nüfus ile beraber katlanan konut talebi kiraları da adeta roket gibi uçurdu. 10 bin liranın altında kiralık ev kalmayan Malatya’da, bazı kiracılar eski fiyatlardan oturan kiracılarına ya kiraya yapacağım zam mı kabul edersin ya da evi boşalt diyerek yüksek fiyattan evlerini kiralamanın peşindeler. Çok sayıda kiracı Flaş Haber’e ulaşarak kira kontratımız devam etmesine rağmen ev sahipleri bizleri arayarak ya kirayı %200 300 oranında artır ya da hemen evi boşalt diyerek bizleri tehdit ediyorlar. Evden çıksak sağlam boş ev bulmak çok zor çıkmasak bu kiraları ödememiz mümkün değil mesele sadece ev de değil ev değişince çocukların okulları da değişmek zorunda kalabilir depremden sonra zorla kurduğumuz düzen bozulacak lütfen yetkililer sesimizi duysun şeklinde konuştular.

MALATYA FLAŞ HABER -ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL