Asayiş

Yeni Emniyet Müdürü Çankal “Malatya’nın Huzuru için Gece ve Gündüz Çalışacağız “

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne yeni atanan Arif Çankal, Malatya basını ile istişare toplantısı düzenledi.

Yeni Emniyet Müdürü Çankal “Malatya’nın Huzuru için Gece ve Gündüz Çalışacağız “

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Yeni Emniyet Müdürü  Arif Çankal ayağının tozu ile Malatya’nın Yerel Basın Mensupları ile tanıştı ve yapacağı çalışmaları anlattıktan sonra Gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Yeni Emniyet Müdürü Arif Çankal, Malatya’da hırsızlık olaylarının artış gösterildiği şeklindeki soruya, Bu Deprem olan her yerde bu tür olaylar oluyor, Yalova depreminde de millet can derdinde olurken bazıları ise talan ve hırsızlık peşinde koştular. Tabi biz bunlarının önlemini daha sıkı alacağız.Arkadaşlarla bu konuyu masaya yatırdık gereken tüm önlemleri alacağız.Ayrıca Kenar semtlerin huzur ve güven ortamına daha önem vereceğiz.Silahsızlanma konusunda ise çalışmalarımızı etkin şekilde gerçekleştireceğiz.Yani Malatya Polisi dün olduğu gibi bugünde sahada olacak gece ve gündüz çalışacağız Her zaman belirtildiği gibi Huzurlu bir malatya’yı korumaya çalışacağız.”   Malatya İl Emniyet Müdürü Aif Çankal ayrıca Gece bekçilerin daha aktif çalışmaları için ayrıca üzerinde durduğumuz önemli konulardan biri ” diye belirtti.

Basın ile tanışma toplantısında konuşan Yeni Malatya İl Emniyet Müdürü Arif Çankal sözleri söyle sürdürdü.

“Medya toplumlarda demokratik kuralların ve politikaların önce bilincini kazandırılması ve yerleşmesi için bir kamu görevi niteliği taşıyor. Medya sadece bir görüşün değil bütün farklı görüşlerin ve kültürlerin haber şeklinde seslendirilmesine yer vermeye öncelik etmekte. Biz de emniyet teşkilatı olarak bu kapsamda bize düşen görevleri,  sizlerin aracılığıyla teşkilatımızı tanıtma,  yaptığımız faaliyetleri,  toplumun huzur ve güveni için bütün çalışmalarımızın doğru aktarılmasını sizler aracılığıyla yürüyeceğiz. Medyanın toplumsal yaşamda önemi malum. Biz doğru zamanda doğru yerde, doğru bilgilendirme yapmak için elimizden geleni yapacağız. Basın açıklaması görevi valimizindir. Valilik bize yetki verirse faaliyetlerimizle ilgili paylaşımda bulunuruz. Diğer faaliyetlerimizde sizlerle mutlaka haberleşiriz. Toplumun huzur ve güvenliği için ne yapmamız gerekiyorsa biz orada olacağız. Polisin görevini icra ederken halkın sevgisini,  güvenini ve desteğini kazanması büyük önem arz eder. Bazen yaptığımız bir işin arka tarafı dışarıdan göründüğü gibi olmuyor. Biz bu noktada polisin de başarılı olabilmesi için,  genel anlamda tüm paydaşlarımızla şeffaflık ölçüsünde her türlü hizmetlerimizi anlatmaya gayret göstereceğiz. Elde edilecek başarı ve hizmetlerin. halka tam ve doğru olarak iletilmesi, halkın güven ve desteğinin kazanılması noktasında, sizin mesleğinize ihtiyacımız var. Bu nedenle haber alma hakkına sahip vatandaşlarımıza en doğruyu aktarmak üzere polis, basın ilişkisinin en üst düzeyde olması gerektiğine inanıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL