Spor

YARDIMCI ANTRENÖRÜMÜZ HASAN ÖZER’İN FENERBAHÇE MAÇI SONRASI BASIN AÇIKLAMASI

”Çok kritik bir pozisyonda duruyorduk, Yeni Malatyaspor olarak. Tabi Fenerbahçe maçı bizim için çok önemli bir maçtı. Fenerbahçe takımının da biliyorsunuz kötü bir gidişatı vardı. Buradan alacağımız en az bir..

YARDIMCI ANTRENÖRÜMÜZ HASAN ÖZER’İN FENERBAHÇE MAÇI SONRASI BASIN AÇIKLAMASI

”Çok kritik bir pozisyonda duruyorduk, Yeni Malatyaspor olarak. Tabi Fenerbahçe maçı bizim için çok önemli bir maçtı. Fenerbahçe takımının da biliyorsunuz kötü bir gidişatı vardı. Buradan alacağımız en az bir puan veya puanlar bizi lig’de daha rahat bir konuma getirecekti. O bilinçle, o inaçla sahaya çıktık. İlk yarı iyi mücadele ettik. Alanları kapatıp Fenerbahçe’nin baskı kurmasına fırsat vermedik. Pozisyon üretmekte zorlandılar. Pozisyon vermedik. İkinci yarı ise hem savunma hem hücum anlamında oyuna iyi başlayan taraf bizdik . Umut’un vurduğu bir pozisyonumuz var direkten dönen.” 
65. Dakikada Gökhan Töre’nin kırmızı kart gördüğü pozisyona değinen Özer; 
”Fenerbahçe’nin 65. dakikaya kadar herhangi bir baskısı ve pozisyonları yoktu. Ama 65. dakikada 10 kişi kaldığımız en önemli pozisyon, bence kırılma anıydı. Gökhan’ın Emre ile çıktığı hava topunda ikinci sarı kart ile oyundan atılması bizce çok ağır bir karardı. Bu kararın doğru bir karar olduğuna inanmıyoruz. Gerçekten saçmada buluyorum. Şöyle saçma buluyorum: 2. sarı kartın VAR’a da kontrol edilme kuralları içerisinde yokmuş. O yüzden gitmesi gerektiğine inanıyorum. Böyle bir kuralın olmaması lazım. Çünkü bu takım 10 kişi kaldı. Biz 11 kişi ile iyi mücadele ederken 10 kişi kalıp Fenerbahçe’nin baskı kurmasına neden oldu. Nitekim 70. dakikada da golü yedik. Ama buna rağmen biz  yaptığımız değişiklikler ile beraber, oyuncularımızın inancı ile beraber  oyunu çevirebilmek için müthiş bir mücadele örneği gösterdik. Yuoussouf’un ve Donald’ın attığı goller ile beraber 2-1 öne geçtik 81. ve 89. dakikalarda. Ama skor’u koruyamadık. Skor’u korumak için elimizden gelen mücadeleyi yaptık mı diye soracak olursanız elimizden geleni yaptık ama  yediğimiz gollerde biraz şanssızlık diye düşünüyorum.İki gol yiyerek gerçekten büyük bir sıkıntı yaşadık ve mağlup olduk. O yüzden çok üzgünüz. Çünkü bu maçdan alacağımız bir puan bizi konum olarak daha rahat bir pozisyona taşıyabilirdi. Üç puanı alsaydık Lig’de kalma umutlarımız çok daha iyi olabilirdi. Ama 5 maçımız daha var, bundan bir şüphemiz yok. Biz takım olarak iyi bir takımız. Şehrimizin yanımızda ve arkamızda olduğuna inanıyoruz, güveniyoruz. Biz bu son 5 maçı en iyi şekilde oynayarak bu takımın zaten lig’de kalacağına biz inanıyor ve güveniyoruz. Bunun için de Malatyaspor taraftarlarının arkamızda ve yanımızda olduğunu biliyoruz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu takım Allah’ın izni ile lig’de kalacaktır. ” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL