Güncel

Vatandaş var AFAD yok…

AFAD tarafından kent merkezinde kurulan Hak Sahipliği Danışma Ofislerinin kapısına kilit vuruldu. Bilgi almak için gelen vatandaş ne bir görevli bulabildi, ne de taşındığına dair bir uyarı yazısı bulabildi. 6..

Vatandaş var AFAD yok…

AFAD tarafından kent merkezinde kurulan Hak Sahipliği Danışma Ofislerinin kapısına kilit vuruldu. Bilgi almak için gelen vatandaş ne bir görevli bulabildi, ne de taşındığına dair bir uyarı yazısı bulabildi.

6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan Malatya’da konutlarını ve işyerlerini kaybeden vatandaşlar bilgi almak için AFAD’ın kapısını çalıyordu. AFAD tarafından kapalı çarşı üzerine kurulan Hak Sahipliği Danışma Ofisleri 1 Eylül itibariyle merkez binaya taşındı.

Konteynerlerin bulunduğu alanda kapılarını kapan AFAD, bilgi almak isteyen vatandaşlara ne bir uyarı yazısı yayınladı, ne de bir personel bıraktı. Hak Sahipliği Danışma Ofislerine gelen vatandaşlar ise kimseyi bulamayınca çileden çıktı.

“MUHATAP BULAMIYORUZ”

İsmail Demir isimli vatandaş Orta Hasarlı konutlar için Hak Sahipliği Danışma Ofislerine geldiğini ancak muhatap bulamadığını söyledi. Bilgi eksikliği nedeniyle bu durumun çileye dönüştüğünü aktaran Demir;” Malatya’da mı sadece bu durum var yoksa işleyiş mi bu şekilde bilemiyorum. AFAD ’ın noktası burada deniliyor, geliyoruz kimseyi bulamıyoruz. Zaten bilgi veren kimse yok. AFAD taşındığını dahi vatandaşlara bir yazı asarak duyuramıyor. Süreç hakkında nasıl bilgilendirme sağlayacak?” dedi.

“2.OSB’NİN YOLUNU TUTACAĞIZ”

Hak Sahipliği Danışma Ofislerinin 2.OSB’nin girişindeki merkez binaya taşınmasına sitem eden Mustafa Şahin isimli vatandaş ise;” Kent merkezine zaten zor geliyoruz. Hepimiz perişan oluyoruz AFAD’ın peşinden koşmak için. Şimdi ben nasıl 2.OSB’ye gideceğim. Evimizin ne olacağını öğrenmek için mecbur 2.OSB’nin yolunu tutacağız.” Diye konuştu YENİ MALATYA GAZETESİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL