Ekonomi

Vatandaş Nasıl Kurban Keserimin Hesabını Yapıyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde geçen yıla oranla Kurbanlık Hayvan fiyatlarında %100’ü de aşan fiyatlar karşında vatandaşlar kara kara düşünüyor. Son bir yılda gıda fiyatlarındaki ki artış resmi rakamlara göre bile..

Vatandaş Nasıl Kurban Keserimin Hesabını Yapıyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde geçen yıla oranla Kurbanlık Hayvan fiyatlarında %100’ü de aşan fiyatlar karşında vatandaşlar kara kara düşünüyor.

Son bir yılda gıda fiyatlarındaki ki artış resmi rakamlara göre bile %100’e yaklaştı. Vatandaşlar en temel gıda ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanırken yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde de fiyatları geçen yıla oranla %100’ü de aşan Kurbanlıklar konusunda endişeler artıyor. Geçen yıl büyükbaş Kurbanlıkların canlı ağırlığı 30 Lirayken bu yıl şu an için 65 lira olduğu ancak Kurban Bayramı esnasında en az 70 Lira olacağı ifade ediliyor. Bu durum karşısında yıllardır Kurban Bayramında Kurbanını keserek ibadetini yerine getirebilen vatandaşlar,  bu yıl yaşanan hayat pahalılığından dolayı ne yapacağını kara kara düşünüyor. Özellikle emekli kesimin yaşanılan fiyat artışları konusunda en fazla mağduriyet yaşayacağı görülüyor. Bu nedenle emekliler, hiç olmazsa Kurban Bayramı ikramiyelerinde fiyat artışına gidilmesini talep ediyor.

REMZİ HAYTA-ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL