Malatya Özel Haber

Valilik ve AVM Yönetimlerini Göreve Davet Ediyoruz

6 Şubat 2023 tarihinde asrın felaketini yaşayan Malatya’da şehir merkezinde büyük hasarın meydana gelmesinin üzerine alışveriş için AVM’leri tercih etmek zorunda kalan vatandaş büyük bir park ve trafik sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Valilik ve AVM Yönetimlerini Göreve Davet Ediyoruz

6 Şubat 2023 tarihinde arka arkaya 2 büyük deprem yaşanan Malatya’da şehir merkezi çok büyük bir yara aldı. Şehir merkezinde yer alan binaların yıkımı devam ederken alışveriş için vatandaşlar AVM’leri tercih etmek zorunda kaldı.

Malatya’da şuanda Malatya Park ve Doğa Cadde olmak üzere iki büyük alış veriş merkezi bulunmakta. Bu alışveriş merkezlerinin otoparklarının dolu olması dolayısıyla vatandaşlar araç parkı konusunda sorun yaşamaya başladı.6 Şubat depreminden sonra otopark alanına  yerleştirilen çadır ve konteynerler başka yere kaldırılamayınca bugün trafik sıkışıklığına  neden oluyor. Bir an önce o konteynerlerin çadırların orada kaldırılıp başka müsait yere nakledilirse  park sorunu da giderilmiş olacak.. Ancak bu Karavanların otopark alanına yerleştirilmesi ile birlikte alışveriş için tercih şansı olmayan Malatyalıların özellikle bayram arifesinde yoğun bir trafik yaşamasına sebep oldu. Aynı durum Doğa Cadde AVM için de geçerli, alanın en büyük açık otopark alanına sahip AVM’nin bu alanda konuşlandırılan Çadırlar ve kuruluşların araçlar için park alanını oldukça daralmasına sebep oldu.

Vatandaşlar ise, bayram arifesinde zaten alışveriş için farklı bir tercih alanlarının olmaması dolayısıyla yoğun trafiğe girmek zorunda kaldı. Ambulanslar dahi alana erişmekte oldukça zor anlar yaşadı. Malatyalıların ise talebi acil olarak Malatya Valiliği’nin AVM Yönetimleri ile bir toplantı düzenleyerek otopark alanlarının tekrar boşaltılarak tam kapasite ile hizmet vermeye başlamasını bekliyor.

MALATYA FLAŞ HABER / ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL