Özel Haber

Vali Yazıcı Devlet Ciddiyetini Hatırlattı!!! 

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, göreve başladığı günden beri kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan başta kurum amirleri olmak üzere tüm memurlara devlet memuru kavramının manasını anlatmaya çalıştı ancak bu konuda yeteri..

Vali Yazıcı Devlet Ciddiyetini Hatırlattı!!! 

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, göreve başladığı günden beri kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan başta kurum amirleri olmak üzere tüm memurlara devlet memuru kavramının manasını anlatmaya çalıştı ancak bu konuda yeteri kadar ilerleme kaydettiğini düşünmedi ki son kurum amirleri toplantısında toplantıya makul sürenin dışında gecikenleri içeri almayarak savunmalarını talep etti. Yaşanan bu olay Vali Bey bu andan itibaren  yumruğu masaya vurdu şeklinde yorumlandı.

6 Şubat depremlerinden sonra değil öncesinde de Malatya’da kamu kurum ve kuruluşlarında mesai kavramına uyma, mesai saatleri içerisinde işine odaklanma, görev yerinde bulunma hususunda ciddi sıkıntılar yaşanıyordu ki Flaş Haber olarak her Vali değişiminde bu konuyu gündeme taşıyorduk. Bu konuya önem veren Valilerimiz olduğu gibi kulak ardı edenlerde oldu ancak Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan şehrin ayağa kalkma sürecinde memurların çok önemli olduğunu daha ilk günden beri ifade ediyordu. Kılık kıyafet konusuna özen göstermekten, vatandaşa güler yüzlü hizmete kadar çok kez kurum amirleri aracılığıyla tüm memurlara mesaj gönderdi. Gerçi Vali Beyin mesajı yanlış anlayan ve kabul edilemez bir üslupla memurlara mesaj ileten kurum amirleri de oldu ancak Vali Yazıcı özetle memurları devlet ciddiyetini ve sorumluluklarını yerine getirmelerini talep etti.

Ancak bu konuda istenilen değişim ve düzen sağlanamadığından olsa gerek Vali Beyin Başkanlığında gerçekleşen son kurum amirleri toplantına gecikenleri  içeri  almayarak savunmalarını talep etti. Geciken amirler arasında gerçekten makul gerekçesi olanlar olabilir kimseyi töhmet altında bırakmak niyetinde değilim zaten gerekçelerini ifade etmişlerdir ancak bu olayda kurum amirlerinden başlamak üzere tüm memurlara verilen önemli bir mesaj var. Evet hepimiz depremzedeyiz ancak aynı zamanda 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi memurlarız ve sorumluluklarımız var. Herkes işini layıkıyla yaparsa o zaman Malatya deprem afetinin yaralarını daha çabuk sarar, bozulan düzen daha çabuk yerine oturur ve bu şehir daha yaşanabilir bir yere dönüşür. Bundan dolayı Vali Bey’i kutluyorum, işinde göstermiş olduğu bu hassasiyet ve kararlılık gelecek adına ümit vadediyor.

ÇADIRLAR HALA YERİNDE DURUYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan deprem bölgesinde çadırların tamamen kaldırılacağını söylemesi üzerine 2 ay geçmesine rağmen halen kenar semtlerde  çadırda yaşam devam ediyor. Belediye zabıta ekipleri görevlerini tam yapmadığı ortaya çıkarken, özellikle Vali Ersin Yazıcı’nın bu konuda sert talimat vermesini bekleniyor…

AFADLA İLGİLİ ŞİKAYETLER BİTMEK BİLMİYOR

6 Şubat Depreminde sonra en çok eleştirilen kurumların başında gelen AFAD maalesef  sıkıntıları gün geçtikçe artarak siyasilerin de rahatsız olduğu ancak bir türlü görevden alamadığı AFAD müdürü ile ilgili de Vali Ersin Yazıcı’nın düğmeye basması bekleniyor

REMZİ HAYTA –ÖZEL HABER

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL