Köşe Yazısı

Vali Hulusi Şahin Taşları Yerinde Oynatacak Gibi  ( Remzi Hayta Yazdı )

Son Valiler Kararnamesi ile İlimize Atanan Vali Hulusi Şahin’i, Gazeteciler Cemiyeti olarak makamında ziyaret ettik. Vali Bey’in  bizlere geldiğim vilayette projemiz çoktu ancak maddi imkansızlıklar vardı; Malatya’da ise para var ancak..

Vali Hulusi Şahin Taşları Yerinde Oynatacak Gibi  ( Remzi Hayta Yazdı )

Son Valiler Kararnamesi ile İlimize Atanan Vali Hulusi Şahin’i, Gazeteciler Cemiyeti olarak makamında ziyaret ettik. Vali Bey’in  bizlere geldiğim vilayette projemiz çoktu ancak maddi imkansızlıklar vardı; Malatya’da ise para var ancak proje yapılmamış sözleri bana çok çarpıcı geldi.

Malatya Valisi Hulusi Şahin Bey ile daha önce farklı etkinliklerde bir araya gelme imkanımız oldu ancak şehrimizle ilgili ilk izlenimlerini aktardığı buluşma Gazeteciler Cemiyeti olarak ziyaret ettiğimiz esnada gerçekleşti. Öncelikle Malatya’ya kendisini çok iyi yetiştirmiş, disiplinli, kuralları olan, üretmekten zevk alan bir Vali’nin geldiğini görünce ilim adına çok mutlu oldum. Valiler arasında kıyaslama yapmayı doğru bulmuyorum, her birine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum ancak Vali Hulusi Şahin’in rolünü kaptırmayacağını, yetkilerinden taviz vermeyeceğini görüyorum ve bu durumdan da fazlasıyla mutlu oldum. Çünkü İlin Mülki Amiri olan Vali’nin hepimizin gözündeki değeri ve konumu bellidir bu bir devlet geleneğidir bu ağırlığın korunması da devlet geleneğinin devamı adına önemlidir. Biraz dolambaçlı konuşuyorum ancak ne demek istediğimi anlayan anlamıştır.

Evet Vali Bey’in bizlerle yaptığı konuşmasında Malatya’da paranın ve imkanların olduğu ancak bu imkanların yeteri kadar kullanılmadığı, proje anlamında eksik kalındığını bizlere ifade etti. Önümüzdeki günlerde Malatya Valiliği tarafından başlatılan çok sayıda projeye şahitlik edeceğimizin ilk ipuçlarını böylece vermiş oldu. Vali Hulusi Şahin’in geldiği ilde belediyecilik işlerine de bakması bu anlamda şüphesiz pratiğini de artırmasına katkı sunduğunu görüyoruz. Başarılı bir Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın yanına yine üretmekten keyif alan bir Vali’nin gelmiş olması memnuniyet verici.

Vali Hulusi Şahin’in, her memur görevini layıkıyla yapacak, herkes mesaisine uyacak, kamu kurumlarında lakayt davranışlara müsamaha gösterilmeyecek sözleri de önemliydi. Zira Malatya’da memur olmasına rağmen farklı işler yapan, çalışan tipler dahi var, mesaiye uymayan tipler var bu memurların da kendilerine çeki düzen vermesine vesile olmasını umut ediyorum.

Yapı olarak birbirine çok benzettiğim Malatya Valisi Hulusi Şahin ile İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir’in uyum içerisinde çalışacağını,  ilimize uzun yıllar hizmet edecek çok sayıda projenin temellerinin atılacağını, zaman içerisinde yadırgamadığımız bozuk bazı yapıların yok olacağını düşündüğüm bir sürecin başladığını görüyorum. İnşallah yanılmam ve netice de kazanan Malatya olur… REMZİ HAYTA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL