Güncel

Vali Hulusi Şahin Antalya Valiliğine Atandı

6 Şubat’da yaşanan Asrın depreminde gece ve gündüz hiç uyumadan Depremzedelere yardım eli uzatmak için sahada olan ve kısa Zamanda Malatya halkının gönlünde  büyük taht kuran Malatya Valisi Hulusi Şahin..

Vali Hulusi Şahin Antalya Valiliğine Atandı

6 Şubat’da yaşanan Asrın depreminde gece ve gündüz hiç uyumadan Depremzedelere yardım eli uzatmak için sahada olan ve kısa Zamanda Malatya halkının gönlünde  büyük taht kuran Malatya Valisi Hulusi Şahin ödül gibi Kararname ile Antalya Valiliğine atandı.

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile 57 ile vali atanırken, 16 vali merkeze çekildi. Malatya Valisi Hulusi Şahin Antalya Valiliğine atanması Malatya halkı tarafından hem üzüntü hem sevinç yarattı

Başarılı bir Valiyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Malatya, Yapmış olduğu güzel ve fedakar hizmetlerden ötürü Antalya gibi güzel bir şehir’e Vali olarak atanması Malatya halkını mutlu etti.

HULUSİ ŞAHİN KİMDİR?

1971 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Aksaray Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Çeşitli staj aşamalarını müteakip İngiltere’de 8 ay yabancı dil ve İngiliz Kamu Yönetimi üzerine eğitim gördü. 1997 tarihinde 84. dönem Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Karaman ili Kâzımkarabekir ilçesine atandı. Ardından, Ardahan ili Çıldır ilçesinde 2 yıl görev yaptı. 2001 yılında Trabzon ili Arsin ilçesi Kaymakamlığı görevine atandı.

2004 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Exeter Üniversitesi’ne “Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları” alanında master yapmak üzere gönderildi. “Local Education Authorities Under New Labour” adlı İngiliz Eğitim Sistemi üzerine hazırladığı yüksek lisans tezi Üniversite Senatosu tarafından “merit” (üstün başarı) derece ile kabul edildi. Ekim 2005’te yurda döndü.

2006-2009 yılları arası Adıyaman ili Besni Kaymakamlığı, 2009-2013 yılları arası Çorum ili Sungurlu Kaymakamlığı, 2013-2016 yılları arası ise Kocaeli ili Dilovası Kaymakamlığı görevini yürüttü.

2016 yılında Malezya Malaya Üniversitesi’nde Uluslararası Kamu Siyaseti ve İdaresi Enstitüsü (INPUMA) tarafından düzenlenen ”Managing Diversity in a Globalising World: The Way Forward” (Küreselleşen Dünyada Farklılıkları Yönetmek) adlı programa İçişleri Bakanlığı’nı temsilen katıldı.

1 Aralık 2016 tarihinden itibaren 2 yıl süre ile İstanbul ili Esenler Kaymakamlığı görevinde bulundu. 07.11.2018 – 18.05.2022 tarihleri arasında Batman Valisi olarak görev yapan Vali Hulusi ŞAHİN, Ayrıca 23.03.2020 – 18.05.2022 tarihleri arasında Batman Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütmüştür.

İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL