Özel Haber

Vali Baruş’a Çağrımız : Cadde ve Sokaklarda Sigara İçmek Yasaklanmalı

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında cadde ve sokaklarda sigara içmenin yasaklanması gerekiyor. Flaş Haber olarak vaka sayısının artış gösterdiği iller arasında yer alan Ankara ve Kayseri’de yolda sigara içmek yasaklanırken, Büyükşehir..

Vali Baruş’a Çağrımız : Cadde ve Sokaklarda Sigara İçmek Yasaklanmalı

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında cadde ve sokaklarda sigara içmenin yasaklanması gerekiyor.

Flaş Haber olarak vaka sayısının artış gösterdiği iller arasında yer alan Ankara ve Kayseri’de yolda sigara içmek yasaklanırken, Büyükşehir illerinde İstanbul’dan sonra  en çok vaka sayısının olduğu Malatya’da da yolda sigara içmemenin yasaklanmasını için Vali Aydın Baruş’un acilen İl Hıfzıssıhha karanını almasında büyük fayda göreceğini belirtmek istiyoruz. Kayseri Valiliği sokakta sigara içenlere 900 Tl. ceza kesileceğini açıkladı bu neden Malatya’da olmasın .?

Pandemi başladığı günden beri artık beynimize kazınan sosyal mesafeni koru ve maskeni tak kurallarının ihlal edildiği tüm gerekçelerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Cadde ve sokaklarda sigara içerek yürüyen insanlar hem maskelerini ağızlarından çıkarmış oluyor hem de dumanı üflerKen diğer insanlar için daha tehlikeli hale geliyorlar. Bu nedenle sigara içme yasağının genişletilmesinde yarar var. Cadde ve sokak gibi kalabalık yerde sigara içilmesinin yasaklanması pandemiyle mücadeleye katkı sunacaktır.

Ankara ve Kayseri gibi illerde çoktan bu yönde kararlar İl Hıfzıssıhha Kurullarında alındı ve uygulamaya bile geçildi. Hastalığın halen yüksek rakamlarda seyrettiği şehrimizde de benzer önlemlerin aşınmasını talep ediyoruz.

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL