Özel Haber

Vakalar Artarken Maske Takmayanlar Çoğalıyor

Koronavirüs salgını gücünü kaybetmeden insandan insana bulaşmaya ve sevdiklerimizi hayattan koparmaya devam ederken her şey bitmiş gibi davranan sorumsuz vatandaşlar yüzünden vakalarda azalma meydana gelmiyor. Yaz mevsimi ile birlikte diğer..

Vakalar Artarken Maske Takmayanlar Çoğalıyor

Koronavirüs salgını gücünü kaybetmeden insandan insana bulaşmaya ve sevdiklerimizi hayattan koparmaya devam ederken her şey bitmiş gibi davranan sorumsuz vatandaşlar yüzünden vakalarda azalma meydana gelmiyor.

Yaz mevsimi ile birlikte diğer virüs kaynaklı hastalıklarda olduğu gibi koronavirüsün etkisini kaybedeceği düşünülüyordu ancak gelinen nokta itibariyle her gün binden fazla insan hasta olurken ölümlerde meydana gelmeye devam ediyor. Dün Malatya Valisi Aydın Varuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentl, sosyal paylaşım ağları sayfaları aracılığıyla ilimizde artan vakalara dikkat çekip maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyma konusunda vatandaşları uyarmıştı.

Açıkçası çarşıya Pazar bir çıkınca aslında virüsün neden yayılmaya devam ettiğini net olarak görebiliyoruz. İnsanlar sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak iç içe bulunmaya devam ederken maskesiz gezen çok sayıda vatandaşın da varlığı dikkat çekiyor.

Son hasta iyileşene kadar virüsün bitmeyeceğini düşünerek Malatya Valisi Aydın Baruş’a seslenmek istiyorum. Sayın Valim, pandemiyle mücadele sürecinde uyulması gereken kuralları ihlal edenler hakkında en sert ve sıkı tedbirleri almanızı bekliyoruz. Aylardır gece gündüz halk sağlığı için çalışan sağlıkçılarımız, emniyet güçlerimiz ve vefa sosyal destek gruplarında görev alan kişilerin verdiği onlarca emeğin çöpe gitmemesi adına sorumsuz davranan kişilerin gözünün yaşına bakılmamalı. Bu konuda tavizsiz bir yönetim bekliyoruz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL