Özel Haber

Vaka Artışının Nedeni Denetimsizlik Mi?

Pandeminin ülke genelinde tavan yaptığı dönemden bile daha fazla vakanın görüldüğü şehrimizde vaka artışının nedeni acaba denetimlerin yetersiz oluşu mu sorusunu akıllara getiriyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlar artık..

Vaka Artışının Nedeni Denetimsizlik Mi?

Pandeminin ülke genelinde tavan yaptığı dönemden bile daha fazla vakanın görüldüğü şehrimizde vaka artışının nedeni acaba denetimlerin yetersiz oluşu mu sorusunu akıllara getiriyor.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlar artık evlerinde duramaz oldular. Çarşı, Pazar, alışveriş merkezleri yani insanların toplu halde bir arada olduğu mekanlar kalabalıklardan geçilmiyor. Sosyal mesafe kurallarının çiğnendiği bu ortamlarda bir de maskesiz gezen insanlar eklenince vaka sayısında ki artış kaçınılmaz bir noktaya ulaşıyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın öncülüğünde sağlık çalışanları bizler için sevdiklerimiz için büyük bir mücadele örneği sergiliyor. Bizler on dakika maske takınca bile bulanırken sağlık çalışanları 24 saate varan mesailerinde bırakın maske takmayı tulumla, gözlükle ve diğer koruyucu ekipmanlarla ağır stres altında sevdiklerinden uzak zorlu şartlarda çalışıyorlar. Bedeli ödenmesi imkansız bu emeğin sorumsuz vatandaşlar ve yetersiz denetimler yüzünden heba olmasını kabullenemiyorum.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca her gün maske ve sosyal mesafe ile kişisel hijyen konusuna vurgu yapıyor. Bunlar ihmal edildiği taktirde hastalığın yayılmasını engelleyemeyiz diyor. Bu durumda denetimlerin artması, maske takmayan , sosyal mesafe kuralını ihlal eden kişilere anında cezai işlem uygulanması ve bu konuda taviz verilmemesi gerekiyor.

Benzer rakamlarla sonbahar aylarına girecek olursak Allah korusun ama ikinci bir dalganın geleceği gün gibi ortada.
Şuanda edindiğimiz bilgilere göre Malatya’da vaka sıyısı 30-40 arasında seyrediyor…Buda ilerki günler için oldukça korkutucu bir rakam.

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL