Özel Haber Video Galeri

Vahap Amcayı Kaybettik

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, İstanbul’da kalp ameliyatı olduğu hastanede hayatını kaybetti. Daha önce kalp rahatsızlığından dolayı anjiyo olan Başkan Küçük, kalp kapakçığından ameliyat olmak üzere İstanbul’a gitti. İstanbul’da özel..

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, İstanbul’da kalp ameliyatı olduğu hastanede hayatını kaybetti.

Daha önce kalp rahatsızlığından dolayı anjiyo olan Başkan Küçük, kalp kapakçığından ameliyat olmak üzere İstanbul’a gitti.

İstanbul’da özel bir hastanede gerçekleşen ameliyat sonrası bir komplike sonrasında yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda cihaza bağlanan Küçük, vefat etti.

Konu ile ilgili olarak Ak Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan açıklamada ise “Değerli basın mensupları
Doğanşehir Belediye Başkanımız Vahap KÜÇÜK bey vafat etmiştir
Kendisine Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz” denildi.

VAHAP KÜÇÜK KİMDİR?

1942 yılında Malatya’nın Doğanşehir ilçesinin Elmalı Mahallesinde doğdu. İlkokulu Elmalı’da, Ortaöğretimini Doğanşehir’de tamamladı. Üç çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olan Vahap KÜÇÜK, askerlik görevini Ankara-Çankaya’da süvari olarak yaptı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

1968 yılında Doğanşehir’e yerleşti. Doğanşehir’de de ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 yılında Milli Selamet Partisinin Doğanşehir’deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 1980 ihtilali ile bu görevi bıraktı. 1983 yılında Merhum Turgut ÖZAL ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda görev aldı ve Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu görevini Merhum Turgut ÖZAL’ ın ölümüne kadar devam ettirdi. 1984 yılında Doğanşehir Tavşantepe mevkiine çiftlik kurarak yeniden ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 yılında çocuklarının tekstil sektörüne girmesi ile birlikte kendisi de bu alanda görev yapmaya başladı.

2001 yılında kurulan AK Parti ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Tam bir Doğanşehir sevdalısı olan Vahap KÜÇÜK, eğitim ve öğrenciye çok büyük önem verdi. Çok sayıda öğrenci bursu vererek öğrencilerin okumalarına ve eğitimlerine katkıda bulundu ve bu katkılarına devam etmektedir. Hayır işlerini çok seven Vahap KÜÇÜK, her yıl Türkiye’nin her yerinden öğrencilere giyecek ve burs yardımının yanı Doğanşehir’de babası için Mehmet KÜÇÜK sağlık ocağı, kendi doğduğu yer olan Elmalı’ya annesi adına Ayşe KÜÇÜK sağlık ocaklarını yaptırdı. İnönü üniversitesi ile anlaşarak Doğanşehir ilçe merkezine bir üniversite yaptırmakta olup, yapım çalışmaları devam etmektedir. Tekstil alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer alan LCW’nin kuruluşunu sağlayan ve ortaklarından olan Vahap KÜÇÜK, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmaktadır.

TEMA mağazalarının başında yer alan Mustafa KÜÇÜK ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap KÜÇÜK’ ün babası olan Vahap KÜÇÜK, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçiminde büyük bir halk kitlesinin teveccühünü ile oylarını alarak Doğanşehir Belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, çok sayıda önemli projelere imza atmış olup, bu projelerini 2016 yılından itibaren hızlı bir şekilde ortaya koyacaktır. Örnek bir aileye sahip olan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, evli ve 9 çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL