TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Malatya

Uzun Yıllar Sonra Eskimalatya Namazgah’ta Kurban Bayramı Namazı Kılındı

Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesi sonrası hazır hale getirilen Battalgazi Namazgâh’ta uzun yıllar sonra ilk kez Kurban Bayramı namazı heyecanı yaşandı. Battalgazi Namazgâh alanında koronavirüs tedbirleri altında gerçekleşen Kurban..

Uzun Yıllar Sonra Eskimalatya Namazgah’ta Kurban Bayramı Namazı Kılındı

Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesi sonrası hazır hale getirilen Battalgazi Namazgâh’ta uzun yıllar sonra ilk kez Kurban Bayramı namazı heyecanı yaşandı. Battalgazi Namazgâh alanında koronavirüs tedbirleri altında gerçekleşen Kurban Bayramı Namazına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, huşu içerisinde kılınan Kurban Bayramı Namazında protokolde hazır bulundu.

Selçuklu döneminde yolcuların rahatlıkla namaz kılmaları için yol güzergahlarına yaptırılan namazgâhlardan olan Battalgazi’de ki Namazgâh’ta Kurban Bayramı namazı kılındı. Vakit namazları ve Cuma namazları dışında bayram namazlarına ev sahipliği yapması nedeniyle tarihi bir dokusu bulunan Namazgâh kültürü Battalgazi’de yeniden yaşatılmaya başlandı.

SOSYAL MESAFE KURALINA UYULDU

Kurban Bayramı namazını eda etmek için Battalgazi Namazgâh’a gelen vatandaşlar, Battalgazi Belediyesi tarafından namazgâh girişine konulan el dezenfektanları ile ellerini temizleyip maskelerini taktıktan sonra saflarda ki yerlerini alıp, sosyal mesafe kuralına uyarak namazlarını kıldılar.

PROTOKOL HAZIR BULUNDU

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatları ile hazırlanan Namazgâh’ta kılınan Kurban Bayramı namazına Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Ak Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Mustafa İnci ile çok sayıda vatandaş katıldı.

VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞILDI

Bu yıl Covıd-19 salgını sonrası sosyal mesafe kurallarına uygun, maskeli bir şekilde idrak edilen Kurban Bayramı Namazı bugün sabah 06.00 da kılındı. Battalgazi Belediyesi tarafından tek kullanımlık namazlık dağıtıldığı Kurban Bayramı namazı sonrasında vatandaşla bayramlaşan protokol üyeleri vatandaşların Bayramlarını kutladılar.

Namazgâh’taki bayram namazına katılan vatandaşlara Battalgazi Belediyesi tarafından şeker ikram edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL