Özel Haber

Ulubaba:” Bayrama Kadar Çadırda Kalan Tek Vatandaşımız Kalmayacak”

MESTON Genel Müdürü Fahri Ulubaba,” Kurban Bayramına kadar çadır kentlerde kalan tüm vatandaşlarımızı konteynırlara taşıyarak çadırda kalan tek bir aile bile bırakmak istemiyoruz “ dedi. Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan..

Ulubaba:” Bayrama Kadar Çadırda Kalan Tek Vatandaşımız Kalmayacak”

MESTON Genel Müdürü Fahri Ulubaba,” Kurban Bayramına kadar çadır kentlerde kalan tüm vatandaşlarımızı konteynırlara taşıyarak çadırda kalan tek bir aile bile bırakmak istemiyoruz “ dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan MESTON, il genelinde tüm konteynır yapım işini tek başına sırtlanmış durumda. Flaş Haber’e konuşan MESTON Genel Müdürü Fahri Ulubaba,” Biz daima MESTON Malatya için son derece stratejik bir kuruluş bu yapının etkili ve doğru şekilde yönetilmesi büyük önem arz ediyor dediğimiz de işte böylesine kriz dönemlerinden bahsediyorduk. Maalesef 6 Şubat tarihinde şehrimiz deprem afeti sonrasında çok büyük bir yıkım yaşadı ve yaklaşık 100 bin bağımsız bina oturulamayacak düzeye geldi. Depremin ilk anında şehrin çok farklı noktalarına binlerce çadır kuruldu ancak çadır kısa süreli bir çözüm yöntemi. Şimdi MESTON olarak barınma sorunu yaşayan on binlerce Malatyalı kardeşimizin kalıcı konutlar yapılana kadar daha insani koşullar sunan konteynır taleplerini karşılamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Malatya devlet eliyle yapılan ve teslim edilen tüm konteynırları MESTON olarak biz ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz. Şu ana kadar otuz binden fazla konteynır üretimini gerçekleştirdik ve amacımız Kurban Bayramına kadar çadırda yaşayan tüm ailelerimizi konteynırlara taşımak. Bu hedef doğrultusunda arkadaşlarımız büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Sizler vasıtasıyla çalışanlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. MESTON’un varlığı, gücü, hizmet üretme yeteneği sayesinde büyük yıkım yaşayan şehrimizi daha hızlı ayağa kaldırmış olacağız” dedi. MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL