Güncel

TÜRK Eli İçin Kurban Vakti

6 Şubat depremleriyle ağır yara alan diğer illerimizde olduğu gibi Malatya’mızda da hayat normale dönmeye çalışıyor. Her ne kadar içimiz buruk olsa da Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz. Kayıplarımızın ardından ikinci..

TÜRK Eli İçin Kurban Vakti

6 Şubat depremleriyle ağır yara alan diğer illerimizde olduğu gibi Malatya’mızda da hayat normale dönmeye çalışıyor. Her ne kadar içimiz buruk olsa da Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz. Kayıplarımızın ardından ikinci bayramımızı geçiriyoruz. Umarız en kısa sürede Malatya’mızı eski neşeli günlerine dönmüş şekilde göreceğiz.

Türk Ocakları Genel Merkezimiz her sene “TURAN İçin Kurban Vakti” sloganı ile Türkmen soydaşlarımızın yaşadığı tüm coğrafyalarda Ocaklılarımızın bağışladığı kurbanları keserek gönül coğrafyalarımızı birleştirmeye katkı sunuyordu. Genel Merkezimiz bu sene kendilerine ulaşan kurban bağışlarını, deprem felaketi ile yıkılan şehirlerimizde kesme kararı aldı. Hem deprem felaketi hem de olumsuz ekonomik koşullar ile zor günler geçiren insanımıza bir nebze olsun destek olmak amacıyla başlatılan bu girişim neticesinde Malatya’mızda da kurbanlarımızı kestik, bağışçılarımızın vekaletlerini hakkıyla yerine getirdik.

Böyle bir hayra ortak olmamıza vesile olan Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca kurbanlarını kesilmek üzere Malatya’mıza gönderen Genel Başkanımız Mehmet Öz’e, Genel Başkan Yardımcımız Ayşe Filiz Yavuz’a, Genel Sekreter Yardımcımız Esabil Eker’e, Denetleme Kurulu Üyemiz Sançar Sefer Süer’e şükranlarımızı sunarız.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL