28 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 127.651
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.209
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 76
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.511
Özel Haber

TURGUT ÖZAL VİYADÜĞÜ UNUTULDU MU?

ÇEVREYOLU KIŞ MEVSİMİ ÖNCESİNDE BAKIM İSTİYOR Çevreyolu olmasına rağmen araç yoğunluğundan dolayı adeta şehir içi trafiğinden farkı olmayan caddede yer yer oluşan büyük çukurlar tehlikeye davet çıkartıyor. Geçtiğimiz günlerde UKOME..

TURGUT ÖZAL VİYADÜĞÜ UNUTULDU MU?

ÇEVREYOLU KIŞ MEVSİMİ ÖNCESİNDE BAKIM İSTİYOR

Çevreyolu olmasına rağmen araç yoğunluğundan dolayı adeta şehir içi trafiğinden farkı olmayan caddede yer yer oluşan büyük çukurlar tehlikeye davet çıkartıyor.

Geçtiğimiz günlerde UKOME tarafından alınan kararla hız limitleri artırılan, araçların hızlı seyrettiği çevreyolu üzerinde zaman içerisinde yer yer oluşan çukurlar tehlike arz ederken araç sürücüleri özellikle yağışlar başlamadan önce yetkililerden gerekli tedbirleri alarak bakım onarım çalışmalarını bitirmelerini istiyorlar.

TURGUT ÖZAL VİYADÜĞÜ UNUTULDU MU?

24 Ocak Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Malatya için stratejik öneme sahip olan Turgut Özal Viyadükü hemen akıllara gelmiş ve etkililerden alternatif yeni bir viyadükün yapılacağı duyurulmuştu ancak aradan geçen zamanda hiçbir çalışma yapılmadı.

Yapıldığı günden beri gündemden düşmeyen, ayaklar arasındaki kot farkı yüzünden çok defa bakıma alınan ancak alınan tüm tedbirlere rağmen dalgalı ve güvensiz görüntüsünden kurtulamayan Turgut Özal Viyadükü mevcut haliyle tehdit oluşturmaya devam ediyor. Malatya’nın batıya açılan tek çıkış noktası olan, normal zamanda bile üzerinden geçen araç sürücüleri endişeye sevk eden viyadük  depremi afetinin ardından gündeme yeniden taşınmış, yetkili merciler tarafından acilen bu soruna çözüm üretileceği ifade edilmişti.

Büyük Elazığ Depreminin üzerinden yaklaşık 9 ay geçti, bu süreçte çok sayıda 5 ve üzerinde deprem de meydana geldi, uzmanlar sürekli olarak 7 ve üzeri büyüklüğünde bir depremin olabileceğini belirtiyor buna rağmen mevcut haliyle bile tehlike saçan, büyük bir depremde ayakta kalıp kalmayacağı belirsiz olan viyadükle ilgili somut adımların atılmamasını şaşkınlıkla karşılıyoruz.

REMZİ HAYTA-ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL