Özel Haber

Turgut Özal Tıp Merkezinde COVİD-19 Aşısına İlgi Yüksek

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde, gönüllü sağlık çalışanlarına uygulanan Covid-19 aşısına ilginin yüksek olduğu öğrenildi. 2019 yılının Aralık ayı itibariyle insanlığın gündemine giren, milyonlarca insanı hasta eden, on binlerce..

Turgut Özal Tıp Merkezinde COVİD-19 Aşısına İlgi Yüksek

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde, gönüllü sağlık çalışanlarına uygulanan Covid-19 aşısına ilginin yüksek olduğu öğrenildi.

2019 yılının Aralık ayı itibariyle insanlığın gündemine giren, milyonlarca insanı hasta eden, on binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan  ve halen tüm dünyada etkisini artırarak devam eden Covid-19 salgınına karşı uzun zamandır beklenen aşı çalışmalarında artık sona gelindi. Halihazırda şu anda pandemiyle mücadelenin en ön saflarında yer alan kahraman sağlık çalışanlarından gönüllü olanlarına ilk aşılar uygulanmaya başladı. Covid-19 aşısının uygulandığı sağlık merkezlerinden birisi de Turgut Özal Tıp Merkezi.

Flaş Haber olarak Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur’u ulaştık ve sağlık çalışanları arasında aşıya olan ilgiyi sorduk. Başhekim Prof. Beytur bu sorumuza şu şekilde cevap verdi; “Tıp merkezimizde sağlık çalışanlarımızdan gönüllü olanlara Covid-19 aşısını uyguluyoruz. Şu ana kadar ilginin bir hayli yüksek olduğunu söyleyebilirim. Ben dahil çok sayıda sağlıkçı arkadaşımız Covid-19 aşısı vuruldu. Umarım sonuçlarda olumlu olur ve insanlığın neslini tehdit eden bu virüs belasından kurtulmuş oluruz.”

MALATYA  FLAŞ HABER- ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL