Asayiş

Trafik Haftası Kutlamaları

Malatya’da trafik haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. Düzenlenen programda sürücü ve yayalara trafik kurallarına uyması konusunda hatırlatmalar yapıldı. Malatya Kongre kültür merkezinde 7-13 Mayıs tarihleri kapsamında düzenlenen trafik haftası programına..

Trafik Haftası Kutlamaları

Malatya’da trafik haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. Düzenlenen programda sürücü ve yayalara trafik kurallarına uyması konusunda hatırlatmalar yapıldı.
Malatya Kongre kültür merkezinde 7-13 Mayıs tarihleri kapsamında düzenlenen trafik haftası programına Malatya Vali yardımcısı Mustafa Şahin, Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar emniyet ve jandarma teşkilatı vatandaşlar ve öğrenciler katılım sağladı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Malatya Vali Yardımcısı Mustafa Şahin; “Trafik düzeni ve güvenliğinin arttırılması, kara yolları kullanıcılarının kurallara uyması konusunda dikkat çekilmesi etkinliklerden beklenen nihai hedeflerdir. Kazalarla birlikte zayi olan milli servet, can güvenliği olan sevdiklerimizden ayrı kalmak veya sakat yaşamaktır. Sağlıklı trafiğin temel unsurları yol yapımında ki kurumların standartlara uygun yol inşası, sürücü eğitiminin en üst düzeyde verilmesi, teknik uygunlukların araştırılarak trafiğe çıkılması, hız limitlerine uyması, kemer takılması gibi kurallar bütününe uyulması gibi tanımlanabilir. Bu bileşenler olması gereken noktada birleştiği takdirde olumsuz sonuçların asgariye indiği, sağlıklı trafik düzenine ulaşıldığı anlamına gelir. Esas bu formül dünyanın her yerin de aynıdır. Bugün içişleri bakanlığımızın asli görevlerinden biri olan trafik düzeninin sağlanması aslında tüm vatandaşlarımızın da asli vatandaşlık görevi ve ödevidir. 7’de 70’e tüm vatandaşlarımıza bu bilincin kazandırılması gerekmektedir. Hafta münasebetiyle karayolları trafik düzeninin sağlanmasında görev yapan emniyet, jandarma, belediyelerin çalışanlarına teşekkür ediyor tüm Malatyalıları bir kez daha trafik kurallarına uymaya davet ediyorum.” dedi.
Program Fatma Aliye İMKB mesleki ve teknik Anadolu Lisesi anaokulu ve öğrencilerinin trafikle alakalı etkinlik ile merkezde araç korteji ile sona erdi.Onay OZAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL