02 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.110
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 190
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.593
Özel Haber

Topsöğüt’ü İmara Açmak Ne Kadar Doğru?

Yeşilyurt Belediyesi tarafından büyük oranda tarım arazisi olan bu yönüyle de zemini depreme ne kadar dayanıklı olacağı tartışılan Topsöğüt Mahallesini imara açılması ne kadar doğru? Yeşilyurt Belediyesi tarafından Topsöğüt Mahallesine..

Topsöğüt’ü İmara Açmak Ne Kadar Doğru?

Yeşilyurt Belediyesi tarafından büyük oranda tarım arazisi olan bu yönüyle de zemini depreme ne kadar dayanıklı olacağı tartışılan Topsöğüt Mahallesini imara açılması ne kadar doğru?

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Topsöğüt Mahallesine 136 adet konut inşa edilecek. 5 kattan oluşacak dairelerin yapılma gerekçesi olarak da Deprem kuşağında ki Malatya’da sağlam, dayanıklı ve modern yaşam alanlarını sayısını artırmak olduğu ifade edildi.

Mahalleyi tanımayanlar için şöyle izah edeyim; Topsöğüt Mahallesi geniş tarım alanlarına sahip, ova niteliğinde, en fazla iki katlı yapıların olduğu yeşillikler içerisinde kalan bir yer. Tarım arazilerinin zemin olarak depreme ne kadar dayanıklı olduğunu tartışılır, tarım arazilerini imara açmak tartışılır,iklim değişikliklerinin artık yaşanarak hissedildiği, gıdanın önem kazandığı bir dönemde yeşil dokuyu yok ederek , tarım topraklarını yok gelerek, bu mahalleyi imara açmak ne kadar doğru acaba?

Bu mantalite ile yola devam edilirse korkarım ki yakın zamanda Yeşilyurt ilçesinin adı değişmek zorunda kalabilir çünkü Yeşilyurt bizzat belediye aracılığıyla BETONYURT’A dönüştürülüyor.

FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL