Ekonomi

Toprak Ana Kadın Kooperatifi Ortak Sayısını Arttırmak İstiyor

Toprak Ana kadın kooperatifi,  Haziran ayında genel kurula gitmeyi planlarken, 15 ortakla yola devam ettikleri kooperatifi genel kurul öncesi yükseltmek ve kooperatifi büyütmek hedefinde. Malatya’da yaklaşık 3 yıl önce kurulan..

Toprak Ana Kadın Kooperatifi Ortak Sayısını Arttırmak İstiyor

Toprak Ana kadın kooperatifi,  Haziran ayında genel kurula gitmeyi planlarken, 15 ortakla yola devam ettikleri kooperatifi genel kurul öncesi yükseltmek ve kooperatifi büyütmek hedefinde.

Malatya’da yaklaşık 3 yıl önce kurulan Toprak Ana Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi 15 ortakla yoluna devam ederken, yapılacak genel kurulla birlikte ortaklık sayısını da arttırmak, kooperatifi güçlendirmek ve daha geniş kesimlere ulaşmayı hedefliyor.

“KOOPERATİFİMİZ VE MALİ HESAPLARIMIZ ŞEFFAF”

Bu anlamda çalışmalardan bahseden Toprak Ana Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ayşe Uzukayış, kooperatiflerinde şeffaflık konusuna vurgu yaparak;  “Toprak ana kadın kooperatifi 2 yıllık bir kooperatif.  Kamu yararına çalışan meslek kooperatifi. Biz 2 yıldır 15 ortakla mesleğimizi sürdürüyoruz. Şuan geldiğimiz nokta, yeni açılan 2 tane işletmemiz var. Sümerpark ‘ta bir satış ofisimiz var. Kömürtevzi’de de bir imalathanemiz  var. Şimdi Haziran sonuna kadar olağan bir genel kurula hazırlanıyoruz. Bu genel kurul sürecinde mali bilançolarımız başa baş noktasında, henüz kar etmemiş olmamıza rağmen aramıza yeni ortaklar, yeni paydaşlar almak için hazırlık içerisindeyiz. Gelip bizimle tanışıp, işimiz ve amaçlarımızı, hedeflerimizi öğrenmek, bizimle tanışmak ve bizimle birlikte yeni hedeflere doğru yol almak isteyen arkadaşlarımızı, tüzel kişilikleri, toplum yararına, kamu yararına çalışmayı kendisine misyon edinmiş herkesi aramızda görmek istiyoruz. Genel kurul tarihimiz belirlenmedi. Bu ön başvuruları aldıktan sonra bir tarih açıklayacağız. Bu tarihten sonra da kooperatifimizin her aşamasını kamuoyu ile paylaşıp kendi vizyonunda, misyonunda uzun bir şekilde şeffaflık ilkesiyle hareket etmeye devam edeceğiz.  Başvurular Sümerpark’ta bulunan yerimizde olacak.  Başvuruda bulunmak isteyenler 05302234397 telefon numarasından bizlere ulaşabilirler. Toprak ananın büyümesini ve en az 30 ortakla 2. Genel kurulumuzda yürümek istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL