01 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.098
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.391
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.245
Asayiş

Telefonla  Dolandırıcılık Yapan  Yabancı Uyruklu Şahıs Bakın Nasıl Yakalandı

Telefonla kendileri Polis –Asker-Savcı olarak tanıtan Yabancı Uyruklu Nitelikli dolandırıcı polis ’in 7 saatlik kamera görüntüsü ile kıskıvrak yakalanarak ceza evine gönderildi. “Yapılan açıklamada Nitelikli Dolandırıcı 7 saatlik kamera görüntüsü..

Telefonla  Dolandırıcılık Yapan  Yabancı Uyruklu Şahıs Bakın Nasıl Yakalandı

Telefonla kendileri Polis –Asker-Savcı olarak tanıtan Yabancı Uyruklu Nitelikli dolandırıcı polis ’in 7 saatlik kamera görüntüsü ile kıskıvrak yakalanarak ceza evine gönderildi.

“Yapılan açıklamada Nitelikli Dolandırıcı 7 saatlik kamera görüntüsü ile yakalanarak sorgulamasının ardından tutuklanıp ceza evine gönderilirken, dolandırıcılık olayı ile ilgili  ikinci şahsın ise arandığı belirtilerek  yapılan açıklama şöyle:

“Asayiş Şube Müdürlüğü, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği olarak yapılan çalışmalarda; 11.09.2020 tarihinde meydana gelen NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK olayı ile ilgili olarak telefonla arayarak kendilerini Polis- Asker- Savcı olarak tanıtan şüpheli şahıslarca müşteki bayan şahsın evinden ve kayınvalidesinin evinden toplam

10 altın bilezik

4 çeyrek altın

5.000 TL nakit

1 çift altın küpe

1 adet altın tuğralı kolye

1 zincir altın bilezik

Alarak olay yerinden uzaklaşan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda öncelikle müşteki şahsın telefonu iletişime kapatılmak suretiyle Dolandırıcılık olayının devamı engellenmiş, 20 ayrı noktada bulunan kameralardan (7) saatlik görüntü incelenmesi sonucunda Nitelikli Dolandırıcılık konusunu gerçekleştiren şahsın K. T. isimli yabancı uyruklu şahıs olduğu tespit edilmiş ve yakalanmıştır.

T isimli şahıs aldığı ziynet eşyalarını ve parayı teslim ettiği ikinci bir şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen K. T isimli yabancı uyruklu şahıs çıkarıldığı mahkemece TUTUKLANMIŞTIR.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL