Spor

Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’ın DG Sivasspor Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’ın Sivasspor maçı sonrası açıklamaları…‘’Tabi maçı farklı bölümlere ayırabiliriz. Sadece bu maç değil. Bundan önce Gençlerbirliği ile oynadık, daha önce Fenerbahçe ile oynadık. Yani genel olarak baktığımızda..

Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’ın DG Sivasspor Maçı Sonrası Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’ın Sivasspor maçı sonrası açıklamaları…
‘’Tabi maçı farklı bölümlere ayırabiliriz. Sadece bu maç değil. Bundan önce Gençlerbirliği ile oynadık, daha önce Fenerbahçe ile oynadık. Yani genel olarak baktığımızda mutlak bir üç puan lazım bize. Oyunun ilk 45 dakikasının 20 dakikalık bölümünde Robin’in direkten dönen pozisyonu, iki tane karşı karşıya pozisyonumuz var. Oyun planlamasında yüzde yüz net pozisyonlara girdik. Atmamız gerekir. Normalde içeriye 2-0 girmemiz lazımdı. Sivasspor’un da ofsayt pozisyonundaki attığı gol vardı. O taç atışı normalde bizdeydi ama onlar kullandı attı gol oldu. Ben henüz görmedim pozisyon ofsayt mı değil mi diye. İlk 45 dakikada 2-0 bilemedin 2-1 içeri girmen gerekiyor. İşte giremediğin zaman problem başlıyor. Rakip lig üçüncüsü, rahat, oyuncu değişiklik haklarını istediği gibi kullanıyor, oyunu her türlü riske edebiliyor. Burada rakip takımın o andaki psikolojik ve ruhsal rahatlığını da göz önüne almamız lazım. Neden? Fenerbahçe maçı; 10 kişiyiz 90. Dakika 2-1 galibiz. 96’da 3-2 mağlubuz. Yani son 5 dakika tabii ki biz kendimize pay çıkarıyoruz. 
Mesela bugün üç puan aldık. Herkes finish çizgisine bakıyor. Skor alman gerekiyor ki, oyuncunun da güvenini kazanıp söylediklerini yaptırabilesin. Çünkü maçtan önce oynayan 11, bugün Fofana son 5 dakika oyuna girdi. Maçın taktik düşüncesinde birçok şeyler var. Dolayısı ile mutluyuz. Oyunun esas aktörleri futbolcularım, hepsini tebrik ediyorum. Belki ikinci yarı rahat olsak, çok daha iyi oynayabilirdik ama oynayamıyoruz. Oyunun son altı ve eklenen bir buçuk eklenen dakikalar için Sivaslılardan ben özür diliyorum. İşte son 5 dakikada maçı kaybettik. Bazen oyunu soğutmanın kötü bir anlamı yok. Çünkü ben de yaşadım o durumu. Buradan da Rıza Çalımbay Hocamı tebrik ediyorum.  Az önce geldi tebrik etti. İyi bir insan Rıza Hoca çok beyefendi, adam gibi adam geldi bizi tebrik etti. 
Bu üç puan bizim için önemliydi. Burada son 15 haftaya bakıldığı zaman çok inişleri çıkışları olan, iki galibiyeti olan bir takımız. Dolayısı ile oyuncuları bir şeye inandırma, motive etme, taktik, ilk 11, çıkan, giren oyuncular kolay değil. Bunu yapabilmek için skor almak gerekiyor. Evet bugün o skor’u aldık, ama çabuk unutacağız. Hemen önümüzdeki maça konsantre olacağız. Aslında yayının başında konuşunca şunu söyledim; keşke sezon sonunda bütün takımlar mutlu ayrılabilse. Çünkü bu pandemi dönemi içerisinde, ekonomik krizlerin içerisinde, oyuncu ilişkileri, başkan ilişkileri, taraftar ilişkisi, her şeyi pozitif tutamıyorsunuz. Dolayısıyla ben diğer takımlara da başarılar diliyorum. Ama önce bütün oyuncularımı kutluyorum. İyi bir galibiyet aldık ama bu herşeyin sonu değil. Esas iş şimdi bundan sonra başlıyor.’’
Konuşmasının sonunda maçın hakemine de değinen Karaman;
‘’Hakem’e de teşekkür edelim. Ben geçen hafta Bitigen Hocaya müthiş maç yönetti dedim. Herkes maçtan önce adamı eleştirdi. Ya adam müthiş maç yönetti. Daha nasıl yönetecek? Bugün belki birkaç şey olabilir. Sivaslı arkadaşlarımın oradaki faul pozisyonunda kırmızı mı, sarı mı? Ama zor, çok zor bir maç. Dün mesela Bitigen hocayı Başakşehir maçında da gördüm. Biz kolektif çalışıyoruz. Galip gelirken de mağlup gelirken de herkese bazı şeyleri anlatmaya çalışıyoruz. Buna ihtiyacımız var. Mesela bugün 4. Hakemi de kutluyorum. Çünkü taktik verirken çizgiyi aşıyorsun. Beni attıran hocanın yönettiği maçlara da baktım. Akhisar-Ümraniye maçı, ondan sonra Kasımpaşa maçı. Fuat Hocaya da sarı kart göstertti Yasin Kol hocamız. Dolayısı ile taktik verirken burada çizgiyi aşılacak pozisyonlar oluyor. Nihayetinde farklı bir gündeyiz, farklı bir ortamdayız arkadaşlar.’’ Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL