1100
Köşe Yazısı

TEK SUÇLU HAKEM Mİ?….(BÜLENT KAAN KÖSE YAZDI )

Sevgili hemşerilerim, büyük Malatyaspor taraftarı…. Maçın üstünden süre geçtiğinin farkındayım, ortalığın biraz durulmasını bekledim, biraz da sakinleşmeyi istedim. Sanırım umutlarımızın yavaş yavaş tükendiğinin farkındayız. Peki bu işin sonu ne olacak,..

TEK SUÇLU HAKEM Mİ?….(BÜLENT KAAN KÖSE YAZDI )

Sevgili hemşerilerim, büyük Malatyaspor taraftarı…. Maçın üstünden süre geçtiğinin farkındayım, ortalığın biraz durulmasını bekledim, biraz da sakinleşmeyi istedim. Sanırım umutlarımızın yavaş yavaş tükendiğinin farkındayız. Peki bu işin sonu ne olacak, bir bakalım….

Bu maç özelinde hakem konuştuk evet. Konuşmalıyız, konuşalım da. Burada herhangi bir problem yok. Ben tek bir soru sormak istiyorum. Bu sorumu tüm Malatya’ya yöneltiyorum. Sokağa çıkıp bir anket yapmış olsak, ve halka ‘’Malatyaspor’un hedefi nedir? sorusu ile elimize ortalama olarak sağlam veri alacağımız sayıda cevaplayan kesimleri incelediğimizi düşünelim. Kim, nasıl bir cevap verir acaba? Kaç yıldır bu ligde mücadele etmemize rağmen asla bir yapılanmamız yok… Hedefimiz de yok… Süper Lig’de kalalım da, ne olursa olsun. Nasıl olsa en üst tabakadayız… Bu düşünce yapısı olduğu sürece hiçbir şeyi başaramayız. Örnek verelim…. Bir sezon sonundan sonra teknik direktörümüz ile önümüzdeki sezonun transfer görüşmeleri ile ilgili ne konuştuk mesela? Oyuncu grubumuzu ya da yeni transfer sürecindeki oyuncuları ikna edemeyişimizin temel sebeplerinden birisi ‘’hedefsizliktir’’ Ben,  medyada sezon sonu Şumudica’dan şöyle bir söylem duymak istiyorum. ‘’Önümüzdeki sezon hedefimiz ilk 5’’  Biz bu psikolojide olmaz isek, ne futbolcu savaşır, ne hoca, ne de şehir. Evet, bu maç doğrandık. Hem de en ağırından. Peki sizce sadece bu maç mı doğrandık. Biraz geriye gideyim…. Beşiktaş ile karşılaştığımız maçın 5. Dakikası, Rosier eliyle içeriden topu aldı. O zaman kim neredeydi? Alanyaspor maçı…. O zaman da etki etmediler mi maça. Giresun maçında iptal edilen golümüz… O maçta da hakem vardı… Bunu konuşmaya başlarsak ben size 20 sayfa yazı yazarım… Türk Futbolunda karşılaştığımız temel problem bu zaten… Bir de dönüp biz kendimize bakalım ya. Bu takım haftalardır ne top oynuyor. Bu takımın içinde ciddiyetsiz kim var. İlk olarak aklıma gelen iki isim. Wallace ve Semih… Abartmıyorum halı sahada oynatmam. Zaten her şekilde yenilmiyor muyuz? E yatırım amaçlı alına güzide gençlerimiz oynasın? Neden sahaya sürülmüyorlar? Geçelim bunları lütfen…. Devre arası sağlam bir ‘’süper lig’’ takımı olmak ümidiyle….

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL