Malatya

Tecde’nin Kayalık Bölgelerindeki İmar Yollarını Açılıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘Pandemi, doğal afetler ve en son yaşadığımız büyük depremlerin ardından müstakil ev taleplerin arttığı, vatandaşlarımızın da yoğun ilgi gösterdiği Tecde mahallemizin ulaşım ağını akıcı ve güvenli hale getirmek amacıyla imar yollarımızı teker teker açıyoruz.” diye konuştu.

Tecde’nin Kayalık Bölgelerindeki İmar Yollarını Açılıyor

Merkez ve kırsal yaşam alanlarında bir yandan asfalt bakım, onarım ve tadilat çalışması yapıp, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmalarını dört koldan sürdüren Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü diğer taraftan alternatif yol güzergâhları oluşturup trafiği rahatlatmak amacıyla mahallelerde imar yollarını açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Pandemi dönemi ve ardından meydana gelen depremlerin ardından nüfusu artan mahalleler arasında yer alan Tecde Mahallesinde ki imar yolları da bu kapsamda açılarak bölgeye ulaşım daha rahat ve kolay hale getiriliyor.

Yeşilyurt’un yol ağının yenilenmesi, iyileştirilmesi ve konfor düzeyinin artması amacıyla gerçekleşen çalışmalara büyük bir ehemmiyet gösteren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, imar yolları açma çalışmaları devam eden Tecde Mahallesini ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

İmar yollarının açılmasının mahalleye ulaşımı daha kolay hale getireceğini söyleyen Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sunarken şunları söyledi; “ Mahallemizde sıcak asfalt serimi, kaldırım yenileme ve diğer yatırımlar noktasında sürekli çalışan Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yine önemli bir hizmetin altına imza atıyor.  6 Şubat depremlerinden sonra müstakil ev talepleri artınca vatandaşlarımızda Yeşilyurt Belediyesine mevcut yolların yenilenmesi ve imar yollarının açılmasıyla ilgili yoğun bir talepte bulundu. Tamamı imarlı olan kanal üstü mevki dediğimiz bu bölgede yaklaşık bin 250 metrekarelik yolun açılmasına yönelik Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşık iki aydır çalışıyor. Zeminin kayalık olmasına rağmen çalışmalarını büyük bir özveri ve gayretle yürüten Yeşilyurt Belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz. Yolun açılmasıyla birlikte yeni yapılaşma alanlarını da görmüş olacağız.” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, merkez ve kırsal bölgelerdeki yol ağını genişletip, araç ve yaya trafiğini rahatlatmaya yönelik yatırımlarına her geçen gün bir yenisini daha eklediklerini söyledi.

Pandemi ve doğal afetlerden dolayı nüfusu artan Tecde Mahallesine ulaşımı rahatlatmak amacıyla bölgedeki imar yollarını teker teker açtıklarını dile getiren Başkan Çınar, “Vatandaşlarımızın güvenli alanlarda hayatını sürdürme noktasında en fazla tercih ettiği bölgeler arasında yer alan Tecde Mahallemizde ki yaşam şartlarını kolaylaştırmaya yönelik yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Son yıllarda yaşadığımız pandemi süreci ve depremlerden sonra çok fazla ilgi gören bu güzel mahallemizin hem yol ağını genişletmek hem de vatandaşlarımızın evlerine rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak içinde yol yatırımlarına ağılık veriyoruz. Muhtarımız Ali Yiğit ve mahalle sakinlerimizin de katkılarıyla bu bölgenin taleplerini çözüme kavuşturmak amacıyla ekiplerimiz yoğun bir tempoyla çalışıyorlar. Sert ve kayalık bir bölge olduğu için sağlam bir zemine sahip Tecde mahallemizde yeni yapılaşma alanlarının ihtiyaçlarını gidermek için elimizden geleni yapıyoruz. Şehrimizin en güzel lokasyonuna sahip mahalleleri arasında yerini alan Tecdemiz hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Bizlerde vatandaşlarımıza hizmet ettikçe daha fazla motive oluyoruz. Zemini kayalık olan bu bölgede müstakil ev talepleri artınca bizlerde bölgeye ulaşımı rahatlatıp yollarımızı güvenli ve konforlu hale getirmek içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Yol yatırımlarımızla birlikte bölgenin gelişmesine de güçlü bir destek vermiş oluyoruz. Bütün hizmetlerimizde olduğu gibi yol açma çalışmalarımıza da destek sunup, ekiplerimizin yanında olan mahalle muhtarımıza da bu anlamda teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler işte böyle birlikte hareket ettikçe, her türlü zorluğun üstesinden geliriz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Belediye olarak yarınlarımızın bugünlerimizden daha iyi ve güzel olması için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Çınar, Fen İşleri Müdürlüğünün 2023 yılı için 28 km. imar yolu açma hedefinin olduğunu, Ocak ile Eylül ayları arasında 22 km. imar yolunun açıldığını ifade ederken, yılsonuna kadar bu hedefe ulaşmak için çalışmaların yoğunluk kazandığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL