26 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 132.913
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.198
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 75
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.618
Ekonomi

TBMM’den Vergi Yapılandırması Müjdesi Geldi, Vatandaşlar Başvuru İzdihamı Yarattı…

Ak Parti vergi, SGK prim borcu olan kişilere yapılandırma çalışmasını başlattı. Geçtiğimiz yıllarda vatandaşlara kolaylık sağlayan yapılandırmanın detayları araştırıldı. Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yeni yapılandırma için bazı açıklamalarda bulundu.

TBMM’den Vergi Yapılandırması Müjdesi Geldi, Vatandaşlar Başvuru İzdihamı Yarattı…

‘Geçmişte yaptıklarımız var. Onlara benzer bir hizmet olacak. Teknik bölümler devam ettiği için komisyona tekliflerinizi vereceğiz ve yeniden gelişmelere dair açıklamalarda bulunacağız’ dedi.

Yapılan haberlere göre korona virüs pandemesi nedeni ile vergi ve prim borçlarını ödeyemeyenler ya da ertelemek durumunda olanlar için Ak Parti kolaylık sağlayacak yapılandırmayı gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yaptığı açıklamada vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Yapılan bu çalışmaların önceki yıllarda olan çalışmalar ile benzer olacağını açıkladı.

Önceki Yapılandırmaların İçerisinde Neler Vardı?

Geçtiğimiz yıllarda yapılan vergi yapılandırmalarında oldukça geniş kapsamlı çalışmalar yapılmıştı. Askerlik para cezalarından emlak vergilerine kadar pek çok alanda yapılandırma uygulanmıştı. Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un yapmış olduğu açıklamaya göre geçmişte yapılan yapılandırılmalara yakın bir çalışma söz konusu olduğunu açıkladı.

Geçmişte Yapılandırılan Borçlar

Emlak vergisi

Katma değer vergisi

Motorlu taşıtlar vergisi

Çevre ve temizlik vergisi

Askerlik para cezası

SGK, BAĞ-KUR prim borçları

Trafik cezaları

Su borçları

Öğrenim kredisi borçları

İdare para cezaları ve buna bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı alacaklarıÖzeli nitelikli inşaatlar ve ihale konusu ile ilgili eksik işçilik tutarından hesaplanan sigorta primi ve bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı alacakları.

Ödemeler Nasıl Gerçekleştirilecek?

Geçmiş dönemde yapılandırmalara bakıldığında ister peşin ister taksit ile ödeme seçeneğiniz bulunuyor. Taksitle yapılan ödemeler için 6, 9, 12, 18 aya kadar seçenekler sunuluyor. 2 ayda bir gerçekleştirilen ödemeler 36 aya kadar vade fırsatı sunuyor.

Nutuk.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL