01 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.098
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.391
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.245
Ekonomi

Taşeron İşçilerin Beklediği Açıklama Geldi! Taşeron Ek Ödemeleri…

Taşeron olarak çalışan işçileri ve 4/D’li taşeronlarda ve sürekli işçiler için çok beklenen karar geldi. TİS ödemeleri hakkında sonuç alınacak mı merak ile araştırılıyor. Yapılan toplantıların sonucunda neler oldu ve nasıl değişiklikler meydana geldi? İşte konu hakkında tüm merak edilenler…

Taşeron İşçilerin Beklediği Açıklama Geldi! Taşeron Ek Ödemeleri…

4 / D’li taşeronlarda ve sürekli olan işçiler adına bir hayli beklenen karar geldi. TİS ödemeleri hakkında sonuç alınacak mı merak ile araştırılıyor. Yapılan toplantıların sonucunda neler oldu ve nasıl değişiklikler meydana geldi?

Korona virüs salgınlarının ardından gelecek toplantıların belirli aralıklarla tam üç ay daha ertelenmiş olması yapılması beklenen ödemelerin en az üç aylık bir süreyle daha alınamayacak olmasına neden oldu. Her ne kadar büyük bir merakla beklenen TİS görüşmeleri ertelenmiş olsa bile 4D’li taşeron işçiler adına bir yandan da haklarını almalarına engel oldu. Bu anlarda konu hakkında düşüncelerini dile getiren Mahmut Arslan; “Biz kanun zoruyla bir işçinin, bir başka sendikanın üyesi olması zorlamasını kabul edemeyiz. Sendikal örgütlülük, sendikal özgürlükte ancak söz konusu olabilmektedir. Bu örgütlenme özgürlüğünün önünde bulunan engelin kaldırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini dile getirdi.
Yüzdelik düzenleme konusunda maaşların yeniden belirlenmesi
Görev tanımlarının tekrar belirlenmesi konularının masada yer alması bekleniyor.
Taşeron işçiler için tayin hakları
4D’li taşeron işçilerin tayin konularını kendi isteklerine göre belirlenmesi talep ediyor. Bu talepler;

Kamu ya da belediyede çalışma hayatına devam eden vatandaşlarda en ufak şart aranmadan tayin haklarının verilmesi
Eşi kamuda çalışanlar adına
Kurum içinde ya da il içi tayin hakların verilmesi
Her ne kadar beklentiler bir hayli olsa bile daha net bir durum olması. Bu anlarda TİS toplantılarının da sürekli bir şekilde erteleniyor olması sorunların üst üste gelmesine neden oluyor.
TİS ödemeleri ne zaman olacak?
TİS görüşmelerinin ertelemeye gidilmesi sonucu ödemeler de buna paralel olarak ertelendi. En az dört aylık bir süreyle yapılamayacak olduğu da tahminler arasında yer alıyor.

Nenasil.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL