Malatya

“Tarımsal Üretimlerde İlkleri Gerçeğe Dönüştürüyoruz”

BAŞKAN ÇINAR, TARIMSAL ÜRETİM VE AR-GE SAHASINDA Kİ RULO ÇİMLERİN KESME VE SERME PROGRAMINA KATILDI   Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Tarımsal Üretim ve AR-GE sahamızda ki toplam 15 dönümlük..

“Tarımsal Üretimlerde İlkleri Gerçeğe Dönüştürüyoruz”

BAŞKAN ÇINAR, TARIMSAL ÜRETİM VE AR-GE SAHASINDA Kİ RULO ÇİMLERİN KESME VE SERME PROGRAMINA KATILDI  

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Tarımsal Üretim ve AR-GE sahamızda ki toplam 15 dönümlük alanda üretimini yaptığımız rulo çimlerimiz, Beylerderesi Şehir Parkı Millet Bahçemiz ile yeşil alanlarımızın sosyal yapısına farklı bir renklilik getirdi. Bir yandan belediye bütçesine ek gelir kazandırmış olurken diğer taraftan sağlam ve dayanıklı çimlerle yeşil alanlarımız daha renkli ve canlı kalacaktır.” diye konuştu.

BAŞKAN ÇINAR RULO ÇİMLERİ ÖNCE KESTİ SONRA MİLLET BAHÇESİNDEKİ YEŞİL ALANA SERDİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhuriyet Örnekköy mahallesinde hizmete sunulan Tarımsal Üretim ve AR-GE sahasında ki 15 dönümlük alanda üretimi yapılan rulo çimlerin kesim ve serim programına katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünde ki Ziraat Mühendislerin gözetiminde gerçekleşen ekim, bakım ve sulama döneminden sonra hazır hale getirilen rulo çimlerin kesim işlemlerini yerinde takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, paketler halinde hazırlanıp Beylerderesi Şehir Parkının 2.Etabındaki Millet Bahçesindeki yeşil alanlarına getirilen rulo çimleri kendi elleriyle serdi.

“BELEDİYE BÜTÇESİNİ KÂRA GEÇİRİP, YEŞİL ALANLARIMIZI DAHA DA GÜZELLEŞTİRİYORUZ”

‘Yeşil Gıda Seracılık’ ve ‘Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahası’ yatırımlarıyla Yeşilyurt’un zengin tarımsal potansiyelini gün yüzüne çıkardıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, alanında deneyimli ekiplerin gözetiminde sulaması, bakımı ve toplanması yapılan rulo çimler sayesinde bir yandan belediye bütçesini kâra geçirdiklerini diğer taraftan yeşil alanları sağlam ve dayanıklı rulo çimlerle güzelleştirdiklerini söyledi.

“DAHA YEŞİL, DAHA FERAH, DAHA YEŞİL BİR YEŞİLYURT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Rulo çimleri dışarıdan satın almadan kendi imkanlarıyla yetiştirecek ve serecek olmanın pratik ve çözüm odaklı iş verimliliğini de artıracağını sözlerine ekleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzdeki ekiplerin planlı ve düzenli çalışmaları neticesinde Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızdaki 15 dönümlük alanda üretimi yapılan rulo çimlerin kesim işlemleri tüm hızıyla sürerken, bizlerde verimli topraklarımızda özenle yetiştirdiğimiz çimlerin öncelikle kesimini sonrada Millet Bahçemizdeki serim çalışmalarını yerinde takip ettik. Ziraat Mühendislerimizin kontrolünde, sağlıklı ve güzel bir alanda gerçekleşen çalışmalar neticesinde 15 dönümlük alanda rulo çim üretimi yapmak büyük bir başarıdır. Yaklaşık 5 ay önce ekilen çimlerin buradaki ekimi, sulaması ve kesiminden sonra düzgün bir formda 45 cm genişliğinde 110 cm uzunluğunda olacak şekilde toplanıp paletler eşliğinde kamyonlara yüklenip Beylerderesi Şehir Parkı Millet Bahçesindeki yeşil alanlara seriliyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak yine örnek ve güzel bir başarının altına imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlçemizin farklı bölgelerindeki yeşil alanlarımız artık burada üretilen rulo çimler sayesinde daha canlı ve renkli olacaktır. Belediye olarak ilk kez bu uygulamayı hayata geçirdik, kendi çimimizi kendimiz ekip kendimiz üretiyoruz. Dışarıdan satın aldığımız çimlerde bölge iklimine adaptasyonu açısından bazı sıkıntılar yaşıyorduk ancak bunu kendi ürettiğimiz çimlerde yaşamayacağız. Rulo çimlerimiz serildiği alanlarda sağlam ve dayanıklı bir şekilde yerini alıp, ismiyle müsemma Yeşilyurt’umuzun daha fazla yeşille buluşmasınaayrı bir aheng katacaktır. Tabii ki yeni uygulamamız belediye bütçemize de katkı olarak geri dönecektir, dışarıdan alıp para harcamaktansa kendi alanlarımızda kendimiz üreterek belediye kasasına ek gelir getirmiş oluyoruzz, bununla birlikte yeni bir iş alanının da kapısını aralayıp istihdama da katkı sunmuş oluyoruz. Bir yandan belediyemizi kâra geçmiş olurken diğer taraftan rengi ve kalitesiyle daha güzel rulo çimlere kavuşmuş olduk. Daha yeşil daha güzel daha ferah bir Yeşilyurt için yeşil alanların artırılması hedefimize buradaki çalışmalarımızla ciddi katkı sunuyoruz. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını da böylelikler artırmaktayız. Ekiplerimiz her geçen gün daha fazla tecrübe sahibi oluyor, bu deneyimler ışığında çalışmalarımızı geliştirip daha iyi noktalara taşıyacağız.” diye konuştu.

“TARIMSAL YATIRIMLARDAN BEREKETLİ SONUÇLAR ALIYORUZ”

Yeşilyurt’un verimli topraklarından doğru ve planlı çalışmalar neticesinde bereketli ürünler topladıklarını hatırlatan Başkan Çınar, “ Tarımsal Üretim-AR-GE Sahamız ve Yeşil Gıda Seracılık Alanımızda 100’den 100 yerli tohumlardan ürettiğimiz meyve ve sebzelerimizin dışında, bu ürünlerden hazırladığımız turşuluklarımızı ve salçalarımızı da hazırlıyoruz. Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızda rulo çim üretimi dışında nohut ve kuru fasulye tarlalarımızda ise çok güzel neticeler aldık, ekiplerimiz burada çok bereketli ürünler topladılar, sofralarımızdaki doğal ürünlerin sayısını artırmaktayız. Bununla birlikte tarım alanlarımızda özel ve düzenli çalışmalar neticesinde hazırlanan ürünleri daha geniş kesimlere ulaştırmak amacıyla aktif bir çalışma döneminden geçen Yeşilyurt Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifimiz içinde üretim ve satış noktalarını belirledik. Doğal ve organik ürünlerimiz, kooperatifimizin çalışmaları neticesinde özel ambalajlarda hazırlanıp satış noktalarında ki raflarda yerini alacaktır. Yeşilyurt’u her alanda geliştirmek ve büyütmek için var gücümüzle canla başla çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, tatlı ikramında bulunduğu personellere çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL