TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 228.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 13.029
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 35.167
Özel Haber

Tam Kapanma Sürecinde Gündelikçi İşçiler

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 29 Nisan -17 Mayıs tarihleri arasında 18 gün tam kapanma uygulanacak, bu süreçte evini gündelik işlerden elde eden emekçiler için ek tedbirlerin alınması gerekiyor. Her gün..

Tam Kapanma Sürecinde Gündelikçi İşçiler

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 29 Nisan -17 Mayıs tarihleri arasında 18 gün tam kapanma uygulanacak, bu süreçte evini gündelik işlerden elde eden emekçiler için ek tedbirlerin alınması gerekiyor.

Her gün ortalama 350 vatandaşımızı Covid-19 yüzünden kaybediyoruz, okullar kapalı çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalıyor, esnaflar ne açık ne kapalı olduğu belli olmayan şu dönemde iş yapamamaktan şikayetçi tüm bunları düşündüğümüzde 18 günlük tam kapanma kararı salgınla mücadele kapsamında yerinde bir karar olmuştur. 18 gün boyunca kurallara uyar, sokağa çıkmak isek ben inanıyorum ki Ramazan Bayramının ardından artan aşılanma hızıyla birlikte güzel günler bizleri bekliyor olacak. Ancak bu süreçte özellikle günü birlik işlerden para kazanan ev temizliğine giden, tarlada çalışan, hamallık yapan yani netice de günlük yevmiye ile geçimini sürdüren vatandaşlarımız için bir takım tedbirlerin alınması gerekiyor. Ya bu insanlara çalışmaları için izin verilecek ya da yaklaşık 20 günlük temel ihtiyaçlarını giderecek oranda gıda yardımında bulunulması isabetli olacaktır aksi taktirde gerçekte ciddi bir mağduriyet doğacaktır.REMZİ HAYTA -ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL