Asayiş

Suriye Uyruklu Bir Kişi  Gümrük Kaçağı Cep telefonları ile Yakalandı

Son günlerde Telefon dolandırıcı ardından Kaçak Cep telefonları ile gündeme gelen Suriyeli vatandaşların her geçen gün yeni bir suçla karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğünce..

Suriye Uyruklu Bir Kişi  Gümrük Kaçağı Cep telefonları ile Yakalandı

Son günlerde Telefon dolandırıcı ardından Kaçak Cep telefonları ile gündeme gelen Suriyeli vatandaşların her geçen gün yeni bir suçla karşımıza çıkmaya devam ediyorlar.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde; Suriye uyruklu M. A. isimli şahsın Şanlıurfa ilinden gümrük kaçağı cep telefonu getirerek piyasaya sürdüğü bilgileri elde edilmesi üzerine adı geçen şahıs üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde gümrük kaçağı Cep telefonları ve aksesuarları ile birlikte yakalandı. Yakalanan Suriyeli şahıs   hakkında “5607 SKM” suçundan yasal işlem yapılarak Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğüne teslim edildi

Yapılan açıklamada yakalanan Suriye uyruklu Şahsın iş yeri ve ikametgahında yapılan aramada şunlar ele geçirildi.

14.09.2020 günü şahsın iş yeri ve ikametinde yapılan aramalarında;

174 adet değişik marka modellerde gümrük kaçağı cep telefonu aparatı(kulaklık, şarz cihazı, müzik çalar…)

-11 adet Xiaomi redmi note 8 pro

-6 adet Xiaomi redmi note 9

-6 Adet Samsung A51

Olmak üzere toplam 23 adet gümrük kaçağı android cep telefonu ele geçirilmiştir.

Şüpheli şahıs hakkında “5607 SKM” suçundan yasal işlem yapılarak Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL