Malatya

Siyasi Baskılar Sonuç Verdi, Hasar Sonuçları Sistemden Kaldırıldı!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından itirazların ardından yayınlanan nihai sonuçlar siyasi baskılar sonucunda geri kaldırıldı. Vatandaşlar hasar durumlarının seçimlerden sonra değişeceğinden endişe duyuyor.

Siyasi Baskılar Sonuç Verdi, Hasar Sonuçları Sistemden Kaldırıldı!

MALATYA FLAŞ HABER/ÖZEL HABER – Asrın felaketi sonrasında yapı stoku açısından en çok hasar alan Malatya’da nihai sonuçlar bugün e-devlet üzerinden sisteme yansıtıldı. Yansıtılmasının ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından yayınlanan sonuçlar yoğun siyasi baskılar neticesinde sistemden kaldırıldı. Sonuçların açıklanması ise seçim sonrasında bırakıldı.

-SİYASİ BASKI OLDUĞUNU DUYURMUŞTUK

İl Müdürlüğü’nden ciddi şekilde baskıların olduğunu ve buna direnmeye çalıştığını belirten haberimizin ardından çok geçmeden hasar sonuçları sistemden kaldırılarak baskıların olduğunun doğrulanmış oldu.

Sahipsiz olan Malatya, yine baskıların ardından içerisinde insanların yaşadığı, büyük artçıların hala beklendiği ilimiz ağırdan ortaya, ortadan aza döndürülmeye çalışıldığı iddia ediliyor.

-İL MÜDÜRÜ’NE YOĞUN BİR BASKI YAPILDIĞI İDDİASI

Kimi gidiyor Müdürün masasına yumruğunu vuruyor, kimi telefonlarla baskı kurarak sonuçları değiştirmeye çalışıyor.

-VATANDAŞLAR SONUÇLARIN DEĞİŞECEĞİNDEN ENDİŞE DUYUYOR

Sonuçların sistemden kaldırılmasının ardından vatandaşta ciddi bir panik havası başladı. Seçim sonrasına bırakılarak siyasi sonuçların önüne geçildiği ve bununla beraber de hasarlı binaların insanlara mezar olacak yerlerin az hasarlıya çevrilmesi konusunda ciddi iddialar bulunuyor.

Yapılacak olan Genel Seçimlerin ardından istenmeyen bir sonuç çıktığında hiçbir müdahalede bulunamayacağını düşünen vatandaş, sisteme işlenen hasar durumlarının ekran görüntülerini alarak değişmesinden endişe duymaya devam ediyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü konuyla ilgili sessizliğini korurken, bu sonuçların bir yanlışlık sonucunda sisteme işlendiğini ifade ettikleri de gelen iddialar arasında yer aldı.

-VATANDAŞ SEÇİMDEN ÖNCE YAYINLANAN SONUÇLARDA DEĞİŞİKLİK OLMADAN TEKRAR YAYINLANMASINI BEKLİYOR

Vatandaşlar bir oy uğruna, aynı binada 3-5-10 dairesi olan paranın derdine düşenlerin, nice canların nasıl bir tehlikeye atıldığı, nasıl bir yanlış yapıldığının farkına varılarak hasar sonuçlarının acilen seçimlerden önce tekrar bir değişikliğe uğratılmadan yayınlanmasını bekliyor.

-TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Malatya Flaş Haber olarak, Malatya’da nihai sonuçlarla ilgili hasar durumlarının önümüzdeki hafta Salı günü açıklanacağı iddia edilen sonuçlarla karşılaştırılarak yine Vatandaşın yanında olmaya devam edeceğiz.

Bugün yayınlanan nihai hasar sonuçlarınız ve tekrar yayınlandığındaki hasar durumunun değişmesi halinde Vatandaşlar flas_44_@hotmail.com mail adresinden bizlere ulaşabilirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL