Malatya

Sinemaseverler Otomobilde ‘7. Koğuştaki Mucize’ Filmini İzlediler

  Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlar otomobilde sinema filmi heyecanı yaşadılar. Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını dolayısıyla salonlardan bir süredir ayrı kalan sinemaseverlere farklı bir etkinlikte buluşturdu. Sinemaseverler kendi özel araçlarında..

Sinemaseverler Otomobilde ‘7. Koğuştaki Mucize’ Filmini İzlediler

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlar otomobilde sinema filmi heyecanı yaşadılar.

Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını dolayısıyla salonlardan bir süredir ayrı kalan sinemaseverlere farklı bir etkinlikte buluşturdu.

Sinemaseverler kendi özel araçlarında dev ekranda film seyretme fırsatı buldular.

Vahap Küçük anıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sinema filmi gösterimi öncesinde hayatını kaybeden Doğanşehir Belediye Başkanımız Vahap Küçük’ün anısına bir video hazırlanarak gösterime sunuldu.

Malatya Büyükşehir Belediye Binası yanındaki alanda kurulan dev ekranla film gösterimi yapıldı.

Babalar Günü vesilesiyle düzenlenen etkinlikte “7. Koğuştaki Mucize” filmi vatandaşlarla buluştu. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından organize edilen etkinliğe AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve çok sayıda sinemasever katıldı.

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da alana otomobil ile geldiler.

Gürkan: Malatya hayırsever insanını kaybetti

Doğanşehir Belediye Başkanı rahmetli Vahap Küçük anısına hazırlanan videonun gösterimi sonrasında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Büyükşehir Belediyemizin düzenlemiş olduğu Otomobilde Sinema etkinliğine hoş geldiniz.

Yarın Babalar günü. Biz Doğanşehir’in babası olan Malatya’nın medarı iftarı Vahap Küçük’ü kaybettik. Bir ulu çınarı, Malatya’nın hayırsever insanını, ülkemiz için hayırsever insanlar yetiştiren Vahap Küçük’ü kaybettik. Allah mekanını cennet eylesin, iki cihanda yüzünü aziz eylesin. Kabrini Cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin.

Ömrünü Doğanşehir’e hizmet etmeye adamış, her sözünde Doğanşehir olan bir insandı. Bir yandan devletin imkanlarını hizmete dönüştürürken bir yandan da ailesinin imkanlarını hayır işlerinde kullanarak birçok hizmet yaptı. Babalar gününde Vahap Küçük’ü rahmetle, minnetle, şükranla yad ederken inanıyorum ki geride kalan evlatları onu aratmayacaktır. Doğanşehir’e ve Malatya’mıza hizmet etmeye devam edeceklerdir.

Bugün burada sinema filmi izlemeye gelenlere şunu ifade etmek istiyorum, yaşadığımız dünya bir sinema, yaşadığımız hayatı filim olarak değerlendirirsek önemli olan dünya sinemasında oynadığımız hayat filmindeki rollerimizin güzel olmasıdır. Vahap Küçük’te dünya sinemasında oynadığı hayat filminde hep güzel roller oynadı.

Ekranları başında bizleri izleyen ve arabalarıyla buraya gelen ve biraz sonra 7. Koğuştaki Mucize filmini izleyecek olan sinemaseverler, Anne ve Babalarımıza hürmette kusur etmeyelim. Onlara öf bile demeyelim. Çünkü Anne ve Babalarımızın duaları evlatlarının önünü açacaktır. Onları evlerinde yalnız bırakmayalım. Kimsesiz ve sessiz bırakmayalım. Tüm hemşerilerimin babalar gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Tüfenkci: Malatya ‘Vahap Küçük’ Ağabeyimizi unutmayacak

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle sinemada uzak kalan sinemaseverler için böyle bir moral organizasyon yaptıkları için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Yarın Babalar Günü böyle anlamlı bir günde güzel bir filmi sizlerle buluşturdukları için ayrıca teşekkür ederim. Herkesin babası kendisi için çok çok değerlidir. Ahirete intikal eden bütün babalarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olan babalarımıza sağlıklı ömürler diliyoruz.

Malatya’mızın ve Doğanşehir’imizin babası diye nitelendirdiğimiz Doğanşehir Belediye Başkanımız Vahap Küçük’ü kaybettik. Onun anısına düzenlenmesi bizleri ayrıca hüzünlendirdi. Bunun içinde Başkanımıza ve ekibine ayrıca teşekkür ediyorum.

Vahap Küçük ağabeyimiz sadece Doğanşehir’in Belediye Başkanı değildi. Ayrıca Malatya’nın ve Türkiye’nin hem önemli bir iş adamı ve aynı zamanda hayırseveriydi. Mazlumların, fakirlerin, fukaraların hep yanında oldu. Duasını aldı. Başkanımızın Vahap Küçük ağabeyimizi unutmaması ve bu etkinlikte yer vermesi gerçekten kadirşinaslığının bir göstergesi.

Malatya ve Doğanşehir Vahap Küçük ağabeyimizi unutmayacak. Ben inanıyorum ki sizlerde unutmayacaksınız.

Sinema bizim hayatımızın her safhasında var ve var olmaya da devam edecek. Bu karakterler hayatın içinde çıkınca bir anlam ifade ediyor. 7. Koğuştaki karakterlerde hayatımızın içinde çıkmış karakterler. Hepinize iyi seyirler diliyorum” dedi.

Salgın dolayısıyla herkesin kendi özel otomobillerinde oturarak seyrettiği ‘7. Koğuşta Mucize’ film gösterimi sırasında Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çeşitli ikramlar da sunuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL