Malatya

Şaşırtan Açıklama:Büyükşehir Belediyesi Günlük 200 Kg Bayat Ekmek Topluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekmek israfının önüne geçmek için başlatmış oluğu ‘Bayat Ekmek Kutusu’ uygulaması ile topladığı ekmeklerin bir kısmını sokak hayvanlarına bir kısmını da yaban hayvanlarına yem olarak vermekte. Bayat..

Şaşırtan Açıklama:Büyükşehir Belediyesi Günlük 200 Kg Bayat Ekmek Topluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekmek israfının önüne geçmek için başlatmış oluğu ‘Bayat Ekmek Kutusu’ uygulaması ile topladığı ekmeklerin bir kısmını sokak hayvanlarına bir kısmını da yaban hayvanlarına yem olarak vermekte.

Bayat ekmeklerin toplanarak hayvanlara yiyecek olarak verildiğini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürü Şaban Aşıcı “Malatya’da birçok cadde ve sokakta bulunan Bayat Ekmek Kutularından toplanan ekmekler sokak hayvanları ile doğadaki yaban hayvanlarına verilmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe sınırları içerisinde toplam 300 adet bayat ekmek toplama kutumuz bulunmakta. Bu kutularda günlük yaklaşık 200 kg ekmek birikmekte ve bu ekmekler ekiplerimiz tarafından toplanmaktadır. Müdürlüğümüz ekipleri tarafından toplanan ekmekler, tabiat parklarına, çöp sahasına, hayvan barınağı, baraj göletinin çevresi ile ekiplerimiz tarafından önceden belirlenen ve sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu alanlara bırakılmaktadır.

Ekmek israfı konusunda da vatandaşların tüketebilecekleri kadar ekmek almaları ve tüketim noktasında daha dikkatli olmaları konusunda vatandaşların duyarlı davranmalarını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL