Köşe Yazısı

Samimiyetsiz İnsanlar Geleceğimizi Çalıyor…( Remzi Hayta Yazdı ) 

Doğruları ifade edemeyen, gerçekleri değil de işine gelenleri işine geldiği gibi anlatan, eleştirmek yerine her denileni papağan gibi onaylayan insanlar bilsinler ki büyük bir günahın ortağısınız ve çocuklarımızın geleceğini çalan..

Samimiyetsiz İnsanlar Geleceğimizi Çalıyor…( Remzi Hayta Yazdı ) 

Doğruları ifade edemeyen, gerçekleri değil de işine gelenleri işine geldiği gibi anlatan, eleştirmek yerine her denileni papağan gibi onaylayan insanlar bilsinler ki büyük bir günahın ortağısınız ve çocuklarımızın geleceğini çalan birer hırsızsınız.

Bu yazacağım olay şu sıralar gündemi meşgul ettiği için bir örnek teşkil ediyor yoksa bunun gibi gün içerisinde benzer çok olaylarla karşılaşıyorum.  Geçtiğimiz günlerde Dış İşleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ilimizi ziyaret etti, ziyareti esnasında bazı esnafları da dolaştı ve her girdiği dükkandan esnafın memnuniyet sözlerini duyarak ayrıldı. Bu duruma haliyle Malatya Esnaf ve sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin isyan etti zira odaya bağlı üyeler sürekli artan maliyetler karşısında işlerin kötüye gittiğini, dükkanlarını çevirmekte zorlandıklarını ifade ediyorlardı.  E şimdi Sayın Bakan ziyarete geldiğinde esnaf çıkıp her şey yolunda, Malatya AK Parti Milletvekillerine istediğimiz zaman ulaşıyoruz sağ olsunlar tüm sorunlarımıza çözüm üretiyorlar dediğinde MESOB Başkanı Şevket Keskin’in artık söyleyecek sözü kalmıyor. Bu saatten sonra esnafın şu derdi, var bu derdi var şeklinde açıklama yapsa ben dahil kamuoyu Sayın Başkan sen böyle diyorsun ama Bak Esnaf Sayın Bakana her şeyin yolunda olduğunu ifade ediyor, adam yalan söylemiyor ya deriz..

Bu olay sadece bir örnek. Maalesef toplumumuzda gerçekleri ifade edememe, doğruları olduğu gibi paylaşamama sorunu var. Bu toplumun kalkınması, gelişmesi, çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakabilmek için herkesin uygun bir üslupla doğrular ne ise bunları ifade etmesi gerekiyor aksi taktirde kendisi yalan olan bu dünyada hepten yalanlarla yaşayıp ömrümüzü tamamlayacağız.  Bu coğrafya da eleştirmek maalesef küfür gibi algılanıyor oysa eleştirinin olmadığı yerde akıl olmaz, aklın olmadığı yerde de gelecek olmaz. Bugün gelişmiş ülkelerle aramızdaki farkın en önemli nedeni işte bu eleştiri kültürünün yokluğudur.  REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL