TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 306.563
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 59.187
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 273
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 52.104
Özel Haber

Salgın Sürecinde Polis Haftasını Kutluyoruz

Bir yılı aşkın süredir devam eden ve gelinen nokta itibariyle hiç olmadığı kadar endişe uyandıran salgın sürecinde, sağlık çalışanlarının ardından sahada en fazla emek harcayan Emniyet Mensuplarımızın “Polis Haftasını” yürekten..

Salgın Sürecinde Polis Haftasını Kutluyoruz

Bir yılı aşkın süredir devam eden ve gelinen nokta itibariyle hiç olmadığı kadar endişe uyandıran salgın sürecinde, sağlık çalışanlarının ardından sahada en fazla emek harcayan Emniyet Mensuplarımızın “Polis Haftasını” yürekten kutluyoruz.

Bu coğrafya da güvenlik güçlerimizin işleri her zaman zor, yorucu ve stresli olmuştur. Her daim büyük bir özveri ve fedakarlık sergilercesine tabiri caizse kelle koltukta görev yapan Polislerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.  Salgın başladığı günden beri polislerimiz bilfiil sahada sosyal mesafeyi korumak, insanların olması gerektiği şekilde maskeleri takmalarını sağlamak, iş yerlerinin salgın koşullarına uygun şekilde hizmet verip vermediklerini kontrol etmek, sokağa çıkma yasaklarını denetlemek için büyük bir çaba harcadılar. Vefa sosyal destek gruplarında özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ekmek ihtiyaçlarına kadar karşıladılar, her bir çağrıya usanmadan, bıkmadan yanıt verdiler, gereğini yaptılar.

Tabi bir de bu süreçte artan aile içi şiddet olaylarıyla meşgul oldular, yetmedi insanlar can derdindeyken kumar ve eğlenceden taviz vermek istemeyen benim nezdim de teröristten farkı olmayan tiplerle mücadele ettiler ve elbette genel asayişi ve huzurun temini konusunda da bir gram taviz vermediler.

Bu süreçte çok sayıda arkadaşlarını Covid-19 salgınına kurban verdiler, yoruldular, ailelerinden ayrı kaldılar, çocuklarına şöyle candan sarılamadılar ancak dışarıya yani topluma karşı asla bir yılgınlık görüntüsü vermediler.

Bu şartlar altında memleketin huzuru, toplumun sağlığı için canla başla çalışan Başta İl Emniyet Müdürümüz Ercan Dağdeviren olmak üzere tüm polislerimizin “10 Nisan Polis Haftasını”  tırnağınız taşa değmesin dualarıyla bir kez daha kutluyor ve emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyorum. REMZİ HAYTA

????????????????????????????????????

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL