Malatya Sağlık

Sağlık Müdürü Bentli : Belirlenen Haneler Ziyaret Edilerek Test Yapılacak

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli Yeni Koronavirüs hastalığına karşı TÜİK tarafından belirlenen haneler ziyaret edilecek ve hanelerde yaşayan kişilerden kan örneği ve boğaz sürüntüsü alınacağı belirtti. Sağlık..

Sağlık Müdürü Bentli : Belirlenen Haneler Ziyaret Edilerek Test Yapılacak

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli Yeni Koronavirüs hastalığına karşı TÜİK tarafından belirlenen haneler ziyaret edilecek ve hanelerde yaşayan kişilerden kan örneği ve boğaz sürüntüsü alınacağı belirtti.
Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli “Türkiye çapında tüm illeri temsil eden bir çalışma başlatılmıştır. Yapılacak olan çalışmada TÜİK tarafından belirlenen haneler ziyaret edilecek ve bu hanelerde yaşayan belirli kişilerden kan örneği ve boğaz sürüntüsü alınacaktır. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimizde de ekipler oluşturulmuş ve saha çalışmalarına başlanmıştır”
Yapılan Yazılı açıklamada şöyle belirtildi.
Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve gelecek dönemdeki hazırlıkları planlamak amacıyla Türkiye çapında tüm illeri temsil eden bir çalışma başlatılmıştır. Yapılacak olan çalışmada TÜİK tarafından belirlenen haneler ziyaret edilecek ve bu hanelerde yaşayan belirli kişilerden ELISA testi için kan örneği ve PCR testi için ise COVID-19 Rehberi’ne uygun olarak sürüntü örneği alınacaktır. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimizde de ekipler oluşturulmuş ve saha çalışmalarına başlanmıştır. Yapılacak olan çalışma ile Koronavirüs hastalığı ile mücadelede, gelecekte uygulanacak olan politikalara yön verilmesine ve yeni tanı ve tedavi yöntemleri belirlenmesine katkıda bulunulacaktır. Kimlik kartları ve uygun formaları ile ziyaretleri gerçekleştirecek olan personelimize gerekli desteğin verilmesi hususunda tüm vatandaşlarımızın hassasiyetlerini rica ederim. Hastalıktan korunmak için maske takmayı ve sosyal mesafe kurallarına uymayı unutmayalım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL