Özel Haber

Sağlık Çalışanlarını Mağdur Etmeyin

Pandeminin başından beri büyük bir özveri ile yüksek risk ve stres altın da çalışmalarını sürdüren sağlık çalışanlarının bir kez daha izinlerinin kaldırılacağı söyleniyor eğer doğru ise lütfen sağlık çalışanlarını daha..

Sağlık Çalışanlarını Mağdur Etmeyin

Pandeminin başından beri büyük bir özveri ile yüksek risk ve stres altın da çalışmalarını sürdüren sağlık çalışanlarının bir kez daha izinlerinin kaldırılacağı söyleniyor eğer doğru ise lütfen sağlık çalışanlarını daha fazla mağdur etmeyin.
Sağlık çalışanları daha ne yapsın, pandemi başladığı günden beri uzunca bir dönem evlerine bile gidemediler, çocuklarına sarılamadılar, neredeyse hemen hepsi hastalığa yakalandı, çok sayıda arkadaşları hayatlarını kaybederek bana göre şehitlik mertebesine erişti, bir dönem istifa etmeleri bile yasaklandı, üstelik tüm bu fedakarlıklarına rağmen kısa süreli ki o da hepsine verilmedi ek ödeme dışında özlük haklarında en ufak bir iyileştirme bile yapılmadı. Aşı geldikten sonra bizzat vatandaşların ayaklarına giderek aşı yapmaya devam ettiler. Şimdi vakalarda yeniden artış olunca ki sebebi nedir; sebebi hiçbir temele dayanmayan tamamen keyfi aşı olmayan, olmak isteyenleri de yalanlarıyla kandıran tipler yüzünden sağlık çalışanlarının izinleri iptal edilecekmiş.
Sayın yöneticiler, sağlık çalışanları yorgun, moralsiz ve stresli…Bırakın yıllık izinlerini iptal etmeyi ilave izin vermeniz, ücretsiz tatil imkanı sunmanız gerekiyor. Üç kuruş maaşlarından artırdıkları parayla belki de ailesi ile aylar öncesinden tatil ayarlayan, bunun planını yapan sağlık çalışanları şimdi mesaiye dönülsün deniliyor. Ne için aşı olmayanlar için…Aşı olmayan kişilerin de sorumsuzluğunun bedelini de sağlık çalışanlarına yüklemeyin lütfen. Her birinin dinlenmeye, gezmeye, ailesi ile vakit geçirmeye ihtiyacı var, askeri tabirle kafa iznine; hava değişimine ihtiyacı var…Umarım anlatabilmişimdir. REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL