Eğitim

Rektör Bentli, Zor Olanı Başarmaya Devam Ediyor

Ülkemizin ekonomik anlamda zor dönemlerden geçtiği bu dönemde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep Bentli göreve başladıktan sonra öğrenci yemek ücretlerinde zam yerine ikinci kez indirim yaparak Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında en ucuz öğrenci yemek ücretini sağlayan ikinci üniversite konumuna yerleşti.

Rektör Bentli, Zor Olanı Başarmaya Devam Ediyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep Bentli, göreve başladığı günden beri 1 dakikasını dahi boşa geçirmemeye özen gösteriyor. Rektör Bentli’nin hedefinin en çok tercih edilen üniversiteler arasına girmek için doğru adımlarla hedefine ilerliyor.

Tüm birimlerden, Fakülte ve Meslek Yüksekokullarından gerekli brifingleri alarak öğrencilerin en kaliteli eğitimi alması için çalışıyor. Öğrencilerin en iyi eğitimi alabilmeleri için bunun yanında akademisyenlerin de rahat ve konforlu bir şekilde görev yapmaları için çalıştığı gözlüyoruz.

Rektör Bentli, göreve başladığı dönemde 8 TL olan yemek ücretini 6,5 TL ye düşürerek İnönü Üniversitesi ile aynı seviyeye taşımıştı. Ancak ilimizde yaşanan asrın felaketi sonucunda Battalgazi Kampüsünde yer alan yemekhanenin mutfak bölümünün hasar alması sonucu yemek pişirme faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Bu dönemde yemek hizmetini bir şirket aracılığı ile almak durumunda kaldığından dolayı öğrenci yemek bedelleri yükselmişti.

Bilindiği üzere Üniversitenin ilk kuruluş aşamasında İnönü Üniversitesi’ne bağlı ilçelerdeki tüm Meslek Yüksekokulları Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlandı. Yeşilyurt’ta bulunan kampüsünde faaliyete başlaması ile birlikte Üniversite şirketler aracılığı ile yemekhane hizmetini sağlıyor.

-ÖĞRENCİ YEMEK ÜCRETİ 5 TL OLDU-

Artan maliyetlere rağmen Rektör Bentli, öğrenci yemek ücretlerini Ekim ayında 5 TL ye indirdi. Üstelik devlet üniversiteleri arasında Bitlis Eren Üniversitesi’nin 2023 yılı için belirlediği 4 TL lik yemek ücretine istinaden Malatya Turgut Özal Üniversitesi ise 2. Sıraya yerleşti. 3. Sırada Çukurova Üniversitesi 6 TL ile yer alırken İnönü Üniversitesi’nde ise öğrenci yemek ücretleri 6,5 TL olarak devam ediyor.

Rektör Bentli’nin bu kararı sonrasında öğrenciler bu duruma alkışlarla teşekkürlerini iletmesi dikkat çekti.

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi Rektör Bentli, tüm imkanları kullanarak öğrencilere ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyor. Artan maliyetlere 3 ay, 5 ay, 1 yıl ne kadar dayanılabilir bilmiyoruz ama çabasını görüyoruz, Üniversitenin emin ellerde olduğunu izliyoruz.

MALATYA FLAŞ HABER – ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL