Özel Haber

Rektör Bentli ve Başkan Güder’den Anlamlı Proje

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep Bentli, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile el ele vererek depremzede öğrencilerin hem stres atması hem de hayatın kaldığı yerden devam ettiğini anımsatmak..

Rektör Bentli ve Başkan Güder’den Anlamlı Proje

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep Bentli, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile el ele vererek depremzede öğrencilerin hem stres atması hem de hayatın kaldığı yerden devam ettiğini anımsatmak adına değerli bir projeye imza attılar.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep Bentli, Üniversitenin Battalgazi Kampüs alanında yer alan Atçılık ve Atlı Sporlar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde depremden etkilenen çocuklar için bir proje üretmek adına harekete geçti. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’le birlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmelere başladı. Depremden etkilenen öğrencilerin hayat ışıklarının yeniden en güçlü şekilde parlaması adına 3 ay sürecek şekilde sportif ve güzel sanat faaliyetlerini başlattı.

Alana Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Battalgazi Belediyesi’nin katkıları ile basketbol potası, voleybol sahası, futbol kalesi, langırt masası ve masa tenisi yerleştirildi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin profesyonel kadrosu ile öğrenciler atlara bindirildi. Öğrenciler hem ata binmenin keyfini sürerken hem dediğer sportif alanlarda vakit geçirerek depremin etkisinden bir nebzede olsa arınabiliyor. Battalgazi Belediyesi ise bu anlamda Sosyal Belediyecilik anlayışına vermiş olduğu önemi yine yerine getirmiş oldu.

Etkinliğin başlamasının ardından Rektör Prof.Dr. Bentli, “Depremden etkilenen çocuklarımız ve gençlerimizin gözlerindeki hayat ışığı yeniden en güçlü şekilde parlasın diye Battalgazi Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ve 3 ay sürecek olan “Gençler Sevinsin Umutlar Sönmesin” etkinliğinde atlı sporlar, sportif ve güzel sanat faaliyetleri bugün itibariyle üniversitemiz Battalgazi Yerleşkesinde başladı. Böylesi anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliğe destek veren paydaşlarımıza teşekkür ediyor, etkinliğin çocuklarımız ile ailelerinin yaşamına bir katkı sağlamasını diliyorum.” İfadelerini kullanarak duygularını dile getirdi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise, “Gönlü güzel yavrularımızın yüzü hep gülsün diye canla başla çalışacağız” dedi.

Öğrencilerin aileleri ise, “gerçekten tam anlamıyla bir felaketi yaşamışken çocuklarımızı depremin etkilerinden uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Kurumların çocuklarımızı bu denli düşünerek böylesine güzel bir etkinlik yapmaları bizleri mutlu etti. Bu çocuklar bizlerin geleceği, onların gözlerinde yaşama sevincinin artması, hayata daha sıkı bağlanmaları bizlere de güç veriyor. Etkinlik için emeği geçen başta Rektörümüz Prof.Dr. Recep Bentli ve Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder olmak üzere herkese ayrı ayrı minnettarız.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Üniversitenin  Battalgazi Kampüs alanında Malatya Oryantiring İl Temsilciliği’nin düzenlediği Oryantiring topluluk yarışmalarına ev sahipliği yaptı. Düzenlenen turnuvaya çok sayıda sporcu katılım sağladı. MALATYA  FLAŞ HABER- ÖZEL–REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL