TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Ekonomi

PTT’den Emeklilere Kefilsiz, Belgesiz 60 Bin TL Kredi Fırsatı!

PTT tarafından gelen son dakika açıklamalarına bakılacak olduğu zaman en ufak kural ya da şart olmadan belgesiz bir şekilde 60 bin TL ye kadar kredi fırsatları gelecek. Resmi internet adresi üzerinden gelen son dakika açıklaması ile kredi hakkında gelen kampanyalar ile beraber korona virüs salgın süreçleri içerisinde en çok sıkıntıları emeklilerin yaşadığı gözleniyor.

PTT’den Emeklilere Kefilsiz, Belgesiz 60 Bin TL Kredi Fırsatı!

PTT tarafından gelen son dakika açıklamalarına bakılacak olduğu zaman en ufak kural ya da şart olmadan belgesiz bir şekilde 60 bin TL ye kadar kredi fırsatları gelecek. Resmi internet adresi üzerinden gelen son dakika açıklaması ile kredi hakkında gelen kampanyalar ile beraber korona virüs salgın süreçleri içerisinde en çok sıkıntıları emeklilerin yaşadığı gözleniyor. Bu anlarda emekliler için kredi verileceği açıklandı. Bu kredi için hangi şartların aranacak olduğu da açıklandı.

Yaşanan zorlu günlerde meydana gelen ekonomik zorluklardan ötürü insanlar için biri birinden farklı destekler sunulmaya devam ediyor. Bankalar ve PTT tarafından ekonomik anlamda insanların biraz daha rahat etmesi için birçok destek verilecek olduğu açıklandı. PTT üzerinden emekli maaşını alan vatandaşlar için tam 60 bin TL ye kadar kredi fırsatlarının geleceği açıklandı. Gelir belgesi şartı da aranmıyor.

Korona virüs salgın süreçlerinin hız kemeden devam ettiği bu zorlu anlarda yeni kademeli normalleşme süreçlerine geçilmiş olduğu anlarda ekonomik sıkıntılar daha çok kendini belli etmeye başladı. Bu anlarda emeklilerin de maaşlarının üzerinden kredi başvurularını yerine getirerek nakit sıkıntılarını gidermesi dikkatleri çekiyor. Emeklilere kredi veren bankalar üzerinde incelemeler yapılacak olduğu zaman bunlardan bir tanesinin de PTT olduğu dikkatleri çekiyor. PTT, bankalar ile farklı anlaşmalar yaparak müşterileri için kredi fırsatları vermeye devam ediyor. İhtiyaç kredisi almak artık çok kolay olacak. Sürekli olarak meydana gelen kampanyalar incelenecek olduğu zaman ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için kredi kampanyalarından bir şart olmadan yararlanabilecek oldukları dikkatleri çekiyor. PTT emekli kredi başvuru kampanyası ile ilgili detaylar son zamanlarda en merak edilenler arasında yer aldı.

Anlık onay fırsatı…

PTT aracılığı ile kredi almak isteyen vatandaşlar kolay bir şekilde diledikleri an başvurularını yerine getirebilecekler. 60 bin TL ye kadar verilen kredi için başvuru yapanlara anında onay verilecektir. 36 ay vade ile 60 bin TL ye kadar kredi fırsatları sunan PTT hangi şartları aradığını da açıkladı. Bir yandan da başvuranlar için ilk taksit ödemeleri 3 ay ertelenebilecek.

Bu kredi için başvuru yapma düşüncesinde olan vatandaşlardan aranan şartlar da belli oldu. Bu şartların neler olduğuna bakılacak olursa;

 1. Şahsen PTT şubeleri üzerinden kimlik ya da nüfus cüzdan ile başvuru
 2. Vekalet olan kişiler dahi başvuru yapamayacak.
 3. Emekli vatandaşlara özel olarak sunulan krediler Aktif Bank aracılığı ile işlemleri yapılacak.
 4. Başvuru yapacak olan emekli vatandaşların kredi evraklarını doldurduktan sonra Aktif Bank üzerinde teslim ederek başvuru adımlarını tamamlaması
 5. Emekli maaşlarını PTT üzerinden almak
 6. Maaşını PTT tarafından almayanların maaşlarını taşıması ve en az bir maaş alana kadar beklemek
 7. Emekli kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin Aktif bank şubelerine değil de en yakın PTT şubelerine gitmesi gerekir.

PTT tarafından kredi özellikleri de açıklandı. Bu özelliklere bakılacak olursa;

 1. Anlık nakit ihtiyacı olan kişilere özel başvuru yapma durumlarında ihtiyaç kredisi verilmesi
 2. PTT şubelerine giderek başvuru yapmak
 3. 36 ay vade
 4. 60 bin TL ye kadar destek
 5. İlk taksit ödemesi isteyenlere üç ay ertelemeli
 6. Kullanılan kredinin binde beşi kadar kredi tahsilat ödemesi ön planda yer alıyor.

80 yaşını doldurmayan vatandaşlara en az 5 bin en fazla 60 bin olarak sunulan kredide 36 ay vade süreci uygulanır.

Kaynak: Nutuk.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL