TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 228.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 13.029
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 35.167
Özel Haber

PROJE YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDEN , GAZ BETON MALZEMESİ ÇNR’DAN!

İnsan kaçakçılığı ile gündeme gelen Yeşilyurt Belediyesi tarafından projelendirilen ve Belediye tarafından yapılan Yeşil Topsöğüt Konutları’nın inşaatında, belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ailesine ait ÇNR Gaz Beton malzemesinin kullanılması dikkat çekiyor. Toplam..

PROJE YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDEN , GAZ BETON MALZEMESİ ÇNR’DAN!

İnsan kaçakçılığı ile gündeme gelen Yeşilyurt Belediyesi tarafından projelendirilen ve Belediye tarafından yapılan Yeşil Topsöğüt Konutları’nın inşaatında, belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ailesine ait ÇNR Gaz Beton malzemesinin kullanılması dikkat çekiyor.

Toplam 5 kattan oluşan ve 7 ayrı blok olarak planlanan Yeşil Topsöğüt Konutları’nda kullanılan ve halk arasında Ytong olarak da bilinen Gaz Beton malzemesinin ÇNR markasıyla üretim yapan Çınar Grup’tan kat aralarına çekilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Son günlerde insan kaçakçılığı suçlamasıyla gündeme gelen ve tüm resmi evraklarda imzası olmasına rağmen hakkında şu ana kadar herhangi bir işlem yapılmayan Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın, ağabeyi Hüseyin Çınar ve ailesine ait şirketten, Belediyenin yaptığı inşaat firmasına yüklü miktarda gaz beton malzemesinin hangi şartlarda, ne kadar fiyata alındığı, malzeme alımı yapılırken ihaleye kaç firmanın girdiği, malzeme alımı ile ilgili teklif toplatılıp toplatılmadığı soruları merak konusu oldu.

ÇNR FİRMASI KİME AİT?

ÇNR ile ilgili bilgi şirketin internet sitesinde şu ifadeler yer alıyor;

“Yapı malzemeleri, hazır beton ve akaryakıt sektörlerinde 1967 yılından beri  Malatya’da faaliyetlerini sürdürmekte olan Çınarlar Grup 2016 yılında Osmanoğulları Gazbeton San.ve Tic. A.Ş. olarak gaz beton üretim tesisinin temelini atmış ve 2019 yılı sonunda tesisin inşaatını tamamlayarak ÇNR markası adı altında 2020 yılının ilk çeyreğinde 500 000 metreküp kapasite ile üretime başlamıştır.  En son teknoloji ile üretim yapılan tesisimizde ÇNR Gazbeton olarak bölgemizin, ülkemizin ve dünyamızın bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için inşaat sektöründeki yerini almıştır.  Gerçekleştirilen bu girişimle ülkemizin bu alandaki üretim ve istihdamına destek olacağımıza inancımız tamdır. Osmanoğulları Gazbeton San. Ve Tic. A.Ş. nin tescilli markası olan ÇNR Gazbeton Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesinde toplam 30000 metrekare alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.  Müşteri memnuniyeti ekseninde hizmet ve kalite anlayışımızı sürekli geliştirerek insan kaynaklarına yatırım yaparak çevreye, topluma ve ülke ekonomisine pozitif değer katma hedefindeyiz.  Amacımız kalite ve müşteri memnuniyetini göz ardı etmeden, hizmet ve üretim yaptığımız inşaat sektöründeki 50 yıllık tecrübemiz ile “Hafif Yapı, Güçlü Yalıtım”  sloganı ile sektörde yer edinmek ve yön vermektir. “

Bir Belediye başkanının, belediyesinin adına yaptırdığı inşaatta kendi aile şirketine ait bir gruptan inşaat malzemesinin alması ise, siyasette etik tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

 Özel Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL