TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Özel Haber

Prof. Dr. Recep Bentli “Vatandaşlarımızı Aşı Olmaya Davet Ediyorum” 

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli,”Salgın henüz bitmiş değil bu yüzden maske, sosyal mesafe ve kişisel temizliğimize dikkat edelim ve mutlaka aşımızı olalım” dedi. Flaş Haber İmtiyaz Sahibi..

Prof. Dr. Recep Bentli “Vatandaşlarımızı Aşı Olmaya Davet Ediyorum” 

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli,”Salgın henüz bitmiş değil bu yüzden maske, sosyal mesafe ve kişisel temizliğimize dikkat edelim ve mutlaka aşımızı olalım” dedi.

Flaş Haber İmtiyaz Sahibi Remzi Hayta, salgın sürecinde gösterdikleri büyük özveriden dolayı tüm sağlık çalışanlarını temsilen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hayta,” Bir buçuk yıldır sağlık çalışanlarımız dur durak bilmeksizin salgınla mücadele ediyor. Bu süreçte yakinen de biliyorum her bir hastanın sağlığına kavuşması için büyük bir özveri gösterildi. Tedaviden sonra taburcu olan her hasta için büyük bir mutluluk duyuldu, her şeye rağmen hayatını kaybeden hastalar için kendi yakınları vefat etmiş gibi üzüntü duyuldu. Sağlık çalışanlarımızın hakkın ödenmez her türlü övgüyü sonuna kadar hak ediyorlar. İşte bu emek ve özveri karşısında teşekkür etmek maksadıyla sağlık çalışanlarımızı temsilen İl Müdürümüz Sayın Recep Bentli Hocamızı ziyaret etmek istedik” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Recep Bentli ise salgın sürecinde aşının önemine değinerek şöyle konuştu,” Diğer varyantlara göre %60 daha hızlı bulaşma özelliği bulunan delta varyantı yayılmaya devam ediyor. Dördüncü bir dalga yaşamamak için mutlaka tedbirleri elden bırakmamak ve aşı olmak gerekiyor. İlimiz aşılama oranında Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde birinci sırada ama Türkiye geneli istediğimiz oranın uzağındayız. Aşı noktamızı artırdık, vatandaşlarımızın ayağına kadar giderek aşılarını yapıyoruz. Salgının önüne geçebilmek için mutlaka aşı olmalıyız. Tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Bu süreci ancak el birliği ile aşabiliriz.”

Kurban Bayramı nedeniyle de bir takım uyarılarda bulunan İl Sağlık Müdürü Bentli,” Önümüzdeki hafta inşallah Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Bayram sürecinde Kurban kesiminden tutunda, bayramlaşmaya kadar her noktasında tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Kurban kesim yerlerinde maske ve mesafemizi koruyalım, bayram ziyaretlerimizde kapalı alanlarda maskemizi asla çıkarmayalım, ziyaretlerimizin süresini kısa tutalım,  pencerelerimiz açık olsun, evlerimizi sürekli havalandıralım. Unutmayalım hastalık bitmedi hatta eskisine oranla bulaş hızı çok daha fazla olan delta varyantı ile karşı karşıyayız. Bayram günleri bizler için neşeli günleri ifa eder kabusa dönmemesi adına her birimiz artık alıştığımız salgın tedbirlerinden taviz vermeyelim” şeklinde konuştu. REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL