Özel Haber

Prof.Dr. Naci Görür’den Malatya İçin Sevindirici Açıklama

Türkiye’nin en önemli yer bilimciler arasında gösterilen ve 6 Şubat Kahramanmaraş depremini 3 yıl öncesinden başlayarak dikkat çeken Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından Malatya’nın deprem riski konusunda çok..

Prof.Dr. Naci Görür’den Malatya İçin Sevindirici Açıklama

Türkiye’nin en önemli yer bilimciler arasında gösterilen ve 6 Şubat Kahramanmaraş depremini 3 yıl öncesinden başlayarak dikkat çeken Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından Malatya’nın deprem riski konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu.
Yer Bilimi Uzmanı Prof.Dr. Naci Görür, Malatya’nın deprem riskiyle ilgili sosyal medya hesabından şu değerlendirmelerde bulundu,”Malatya’lı komşularımla dertleşme.
Deprem hepimizi üzdü, canımızı yaktı. Canlarımızı yitirdik, yaralananlarımız oldu. Ölenlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, tüm halkıma da baş sağlığı diliyorum. Devamlı bana yazıp fikrimi soruyorsunuz. Ben fikrimi söylüyorum ama okumayan, takip etmeyenler var ki tekrar tekrar soruyorlar. Çoğu arkadaşlar yazıyor “Hocam, Malatya sürekli sarsılıyor” diye. Bakıyorum bahsettikleri 2-3’lük depremler. Arkadaşlar, bu büyüklükte depremler olur, sık olur. Büyük bir deprem geçirmiş bir kentte normaldir. Malatya çevresinde enerji büyük ölçüde boşaldı. DAF üzerinde büyük depremler beklemiyoruz. Sadece Malatya’nın K ve KB’daki Malatya Fayı yöresinde dikkatli olmak lazım. Bu son depremler oraya da stres transfer etmiş olabilir. Bunu da net olarak bilmiyoruz. Yerel yetkililer gerekeni yapıyordur. Lütfen bizlere, deprem olacak mı? Ne zaman olacak diye sormayın. Doğru olan Malatya’yı deprem dirençli hale getirmektir. Bunun için ısrarcı olun, yöneticilerden, siyasilerden bunu talep edin, sevgiyle.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL