Özel Haber

Prof. Dr. Erdal Aktürk Varlığıyla Şehre Güç Katıyor 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eski Başhekimi Profesör Doktor Erdal Aktürk hocanın hastane bünyesindeki varlığı şehrimizin sağlık hizmetleri kalitesine güç katıyor. İki yıl boyunca Eğitim ve Araştırma..

Prof. Dr. Erdal Aktürk Varlığıyla Şehre Güç Katıyor 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eski Başhekimi Profesör Doktor Erdal Aktürk hocanın hastane bünyesindeki varlığı şehrimizin sağlık hizmetleri kalitesine güç katıyor.

İki yıl boyunca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevini üstlenen, Başhekim olmasına rağmen hekimlik mesleğine asla ara vermeyen, ameliyatlara katılan, hastalarını takip eden ve görev süresinin sonunda da başhekimlik görevinden kendi iradesi ile ayrılan ve asıl mutlu olduğu hekimlik görevine geri dönen Prof. Dr. Erdal Aktürk Hocamızın memlekette var olmasını çok kıymetli buluyorum. Erdal Hocamız bildiğiniz üzerine Kardiyoloji doktoru ve göreve geldiği günden beri Kardiyoloji dalında ekibiyle birlikte çok kıymetli ilk niteliği taşıyan ameliyatlara imza attı. Açık ara Eğitim ve Araştırma Hastanesinin en başarılı bölümü kardiyoloji oldu. Bizzat ameliyatların başında yer alan, hastaları isim isim takip eden, görev süresi boyunca mütevazi tavrı ile de taktir toplayan Erdal Hocanın, görev süresinin sonunda memleketinde kalarak işine devam etme kararını almasını çok kıymetli buluyorum.

Malatya, sağlık kenti olacaksa yapılan binalarla veya o binaların içerisindeki aletlerle değil kıymetli hocaların varlığıyla bu işi başaracaktır. Uzun yıllar maalesef  Malatya en kıymetli hekimlerini hem de öz evlatlarının gidişine dur diyemedi çoook uzun süre sonra ilk defa il dışından çok kıymetli bir hocamız Malatya’da döndü, zorlu süreçte Eğitim ve Araştırma Hastanesini başarıyla yönetti ve üzerine görev süresinin de sonunda aynı hastanede hekim olarak çalışmaya devam etme kararı aldı. Malatya, Prof. Dr. Erdal Aktürk gibi hem Malatya sevdalısı hem de alanında çok başarılı, karakteri ile de her türlü övgüyü hak eden kıymetli bilim insanlarını bu şehirde tutabildiği ölçü de sağlık alanında adından söz ettirebilir gerisinin peki bir kıymetli yok. Bizlere de düşen de Erdal Hoca gibi değerlerimize sahip çıkmak ve hak ettikleri değeri vermektir.REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL