Özel Haber

Polis Teşkilatı Sahada, Zabıta Teşkilatı Ne İş Yapar?

Şu pandemi döneminde dahi ortalıkta gözükmeyen zabıta memurlarının ne iş yaptığını inan artık ben de bilemiyorum. Malatya’da Covid-19 vakaları tavan yapmış durumda, hastaneler dolu, evlerde karantina altına alınan yüzlerce insanımız..

Polis Teşkilatı Sahada, Zabıta Teşkilatı Ne İş Yapar?

Şu pandemi döneminde dahi ortalıkta gözükmeyen zabıta memurlarının ne iş yaptığını inan artık ben de bilemiyorum.

Malatya’da Covid-19 vakaları tavan yapmış durumda, hastaneler dolu, evlerde karantina altına alınan yüzlerce insanımız var, hastalık yayılmaya da devam ediyor böylesine bir süreçte sağlık çalışanlarımız ve emniyet mensuplarımız canla başla çalışıyorlar. Buna rağmen bu süreçte ortalıkta gözükmeyen zabıtaların ne iş yaptığını bilen beri gelsin. Ne esnaf denetlerler, ne caddede pazarda maske ve sosyal mesafe denetimi yaparlar ne de ortalıkta gözükürler. Gerek büyükşehir, gerekse de Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerinin emrinde onlarca zabıta memuru var, bu kişiler emniyet ile görev paylaşımı yaparak hem denetim sürecine destek olmuş olur hem de polislerin yükünü hafifletebilir.

Belediye Başkanlarımızdan rica ediyorum, lütfen bu süreçte başta zabıtalar olmak üzere tüm gücünüzle halk sağlığını korumak adına gerekli talimatları verin, sizlerin desteği olmadan bu sürecin tersine dönmesi mümkün değil.

Zabıtalar, gün boyu başta çay ocakları ve kafeler olmak üzere dolaşmalı, kural ihlali yapanlara anında cezai işlem uygulamalı, özellikle semt pazarlarında görünür olmalı ve gerekli tüm tedbirlerin alınması için çalışmalılar. Zabıta gücünü şimdi hissetmeyeceksek ne zaman hissedeceğiz?

EMNİYET TEŞKİLATINI YÜREKTEN KUTLUYORUM..

.Pandemi döneminden bu yana en yorgun iki teşkilat, Hastane Çalışanları ve Sanhada görev yapan Emniyet Teşkilatı…Bu iki yerde görev yapanları yürekten kutluyorum. Malatya Emniyet Müdürü Sayın Ercan Dağdeviren, Emniyet Teşkilatı bazı Emniyet mensupları aslı görevlerinden alarak sosyal mesafeye uymayan maske takmayan  vatandaş ve esnaflara karşı etkili denetimlerini gerçekleştiriyor. Allah’tan bu konuda taviz vermeyen ve Halkın sağlığını ön planda tutan bir Emniyet Müdürümüz var.Ben Tüm Emniyet teşkilatının bu sıkıntı süreçte yapmış oldukları fedakârca çalışmalarından dolayı  Sayın Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’e tüm teşkilatı kutluyorum ve teşekkür ediyorum.

TÜM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SESLENİYORUM…

Başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Başkanlarımıza seslenmek istiyorum.

İnanın halkın ne sizin yol yapımınızdan, ne asfalt çalışmanızdan nede etkinliğinize ilgi göstermiyor. Şuan Malatya’da vaka sayısı oldukça artmış durumda sevdiklerimizi birer birer kaybediyoruz. Lütfen zabıta teşkilatınızı sahaya süren kural ihlal yapanlara karşı etkili çalışma göstersinler. Ben  denetim yapan zabıta görmedim.yüzlerce zabıta var bunlar nerede ne iş yapıyorlar. Kural ihlalı yapan esnafı denetlesinler uyarılar artık para etmiyor ceza ve kapama cezaları verilsin ciddi sert radikal kararlar almanın vakti Geldi de geçiyorda. Temizlik ve hijyen konulara önem verin.Fakir ve garibanın sofrasına sıcak aş verin milletin büyük kısmı sıkıntıda zaten biliyorsunuz inanın bunlar yapacağınız yoldan asfalttan daha önemli.onlar zaten rutin işler bir şekilde yapılır ama önce Sağlık. Lütfen Sayın Belediye Başkanlarım bu işin ciddiyetine biraz daha özen gösterin.

REMZİ HAYTA -ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL