Sağlık

ÖZEL DİVAN Hastanesi COVİD-19’a Karşı Tüm Tedbirleri Alıyor

Malatya Özel Divan Hastanesi, merkezlerine müracaat eden tüm hastaları sağlıklarına kavuşturup evlerine göndermek adına Covid-19 salgınına karşı tüm tedbirleri itinayla uygulamayı sürdürüyor. Covid-19 salgını tüm insanlığı tehdit etmeye devam ediyor…

ÖZEL DİVAN Hastanesi COVİD-19’a Karşı Tüm Tedbirleri Alıyor

Malatya Özel Divan Hastanesi, merkezlerine müracaat eden tüm hastaları sağlıklarına kavuşturup evlerine göndermek adına Covid-19 salgınına karşı tüm tedbirleri itinayla uygulamayı sürdürüyor.

Covid-19 salgını tüm insanlığı tehdit etmeye devam ediyor. Bir taraftan hastalığına yakalanan vatandaşların sağlıklarına kavuşmaları önem arz ederken öte yandan Covid-19 dışında hastalıkları olan ve acil sağlık hizmeti alması gereken insanlar var. Salgının ülkemizde görülmeye başladığı günden beri ameliyatlarını erteleyen, rutin kontrolleri iptal eden, hastalığına rağmen hastaneye müracaat etmekten haklı olarak çekinen bir kitle var. Öte yandan gerek devlet hastaneleri gerekse de üniversite hastanelerinde ki yoğun bakım başta olmak üzere yatak kapasitelerinin önemli bir oranı sadece Covid-19 hastalarına ayrılmış durumda. Bu durumda Covid-19 olmasa bile zamanında alması gereken tıbbi yardımı alamadığı için hastalığı ilerleyen önemli bir kitlenin olduğunu biliyoruz.

Bu durumda olan vatandaşların güven içerisinde en kaliteli sağlık hizmetlerine erişmeleri için büyük bir titizlikle çalışan Malatya Özel Divan Hastanesi, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Gümüskolloit özellikli özel formüle edilmiş dezenfektan ile özel cihazlar eşliğinde poliklinik ve yatan hasta katlarını her gün özenle ilaçlıyor. Taburcu edilen yatan her hastanın ardından oda yeniden özel dezenfektanlarla ilaçlanıyor akabinde yeni hasta yatışına müsaade ediliyor. Bunun yanı sıra mutlaka her yatan hastaya Covid-19 testi yaptırılıyor akabinde yatışa izin veriliyor.

Flaş Haber’e konuşan Özel Divan Hastanesi Müdiresi Neslihan Aslan,” Vatandaşlarımız, hastanemize gönül rahatlığı ile müracaat edebilir. Asla sağlıklarını ihmal etmesinler, sadece Covid-19 değil tüm hastane mikroplarına karşı hastalarımızı korumak adına özenle işimizi yapıyoruz. Bu nedenle asla ihmale gelmeyen sağlıklarını ertelemesinler ve merkezimize başvurarak alanında uzman hekimlerimizle bir an önce sağlıklarına kavuşsunlar” dedi.

MALATYA FLAŞ HABER- ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL